07-09-2020

Robyg wspiera dzisci

Robyg wspiera dzisci
Dotacje na wakacje dla podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja
Grupa ROBYG przekazała dotacje na organizację wakacyjnych imprez dla podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Są to dzieci w wieku 3-18 lat z całej Polski walczące z nowotworami, wadami wrodzonymi, niepełnosprawnością, schorzeniami genetycznymi i chorobami przewlekłymi utrudniającymi codzienne funkcjonowanie. Od 2003 z pomocą firm i instytucji Fundacji udało się spełnić ponad 7000 wyjątkowych dziecięcych marzeń.
 
„To dla nas ogromny zaszczyt, że możemy wspierać tak ważną inicjatywę Fundacji Dziecięca Fantazja. Jesteśmy przekonani, że na całym świecie żyją ludzie o otwartych sercach, którym nie jest obojętny los najbardziej poszkodowanych przez życie. Wielu z nich wie, jak ogromna jest siła marzeń i decyduje się pomóc w spełnianiu fantazji dzieci ciężko chorych i żyjących w trudnych warunkach. Spełnione marzenia dają im i ich rodzinom wiarę, nadzieję oraz siłę do dalszej walki z chorobą. Zwykle wydaje nam się, że młodzi ludzie marzą o rzeczach spektakularnych. W rzeczywistości wielu z nich ma skromne życzenia. Chcieliby otrzymać przedmioty codziennego użytku, które ułatwiłyby im funkcjonowanie, poprawiły jakość ich życia, zapobiegły wykluczeniu społecznemu. Zaangażowanie wielu ludzi dobrej woli pomaga im spełniać te marzenia. Pozwala im poczuć radość i prawdziwą więź międzyludzką. Każde takie zrealizowane marzenie i każdy magiczny dzień ma szansę złagodzić codzienne zmagania z rzeczywistością. Dla chorego malucha tę codzienność stanowią często szpitale, izolacja od rodziny i rówieśników, bolesne zabiegi czy wyczerpująca rehabilitacja. Moc spełnionej fantazji daje dziecku i jego rodzinie nadzieję i siłę do dalszej walki z chorobą, a co najważniejsze przywołuje uśmiech na twarzy!” – mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy ROBYG.
 
Grupa ROBYG podjęła liczne działania związane z pomocą w obliczu epidemii koronawirusa – łącznie wsparła potrzebujących oraz instytucje opieki medycznej na ponad 100 tys. zł. Spółka nie dokonała także zwolnień podczas epidemii i zachowała miejsca pracy w poczuciu odpowiedzialności za około 3000 rodzin, którym Grupa zapewnia przychody. Grupa ROBYG aktywnie wspiera potrzebujących, seniorów i Powstańców oraz instytucje medyczne podczas pandemii koronawirusa.
 
ROBYG zaangażował się w akcję Polskiego Związku Firm Deweloperskich #PZFD wspiera lekarzy oraz sfinansował zakup artykułów medycznych w walce z koronawirusem dla Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku za kwotę 15.000 zł i zakup maseczek dla fundacji na rzecz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego za kwotę 10.000 zł. ROBYG dofinansował też Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu, wrocławski Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, zakup bronchoskopu przez Klinikę Pneumonologii Szpitala Medycznego w Gdańsku, i przekazał 20.000 zł Wojewódzkiemu Szpitalowi Zakaźnemu w Warszawie. Taki sprzęt znacznie zwiększa bezpieczeństwo chorych w czasie epidemii. Ponadto ROBYG dofinansował posiłki dla powstańców z Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawy, wspiera akcję #PosiłekzaWysiłek – dla lekarzy, personelu i seniorów dwóch gdańskich szpitali oraz inicjatywę #WielkanocDlaSeniora – czyli posiłki świąteczne dla seniorów z Wilanowa. Firma przekazała też donacje na rzecz ZHP Chorągiewka w Gdańsku, ZHP Gdańsk oraz Fundacji Inspirujące Przykłady.
 
Grupa ROBYG udostępniała także przed swoim budynkiem przy Al. Rzeczpospolitej w Warszawie mobilny punkt pobrań, gdzie można było wykonać test na obecność koronawirusa lub podatności na zakażenie chorobą COVID-19. W mobilnym punkcie można było zakupić szybki test serologiczny na obecność przeciwciał IgM/IgG (SARS-CoV-2), test genetyczny na obecność wirusa w organizmie – wymaz z dróg oddechowych (metodą RTPCR, zgodnie z zaleceniami WHO) oraz pierwszy na świecie genetyczny Test na Podatność na Zakażenie chorobą COVID-19. Członkowie klubu ROBYG otrzymali 5% zniżki na wszystkie testy.
 
Ponadto w związku z 76. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego Grupa ROBYG dofinansowała budowę pomnika Stanisława Jankowskiego ps. „Agaton”. Uroczyste odsłonięcie pomnika na skwerze u zbiegu ul. Karowej i Browarnej oraz złożenie kwiatów na grobie na cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim z udziałem darczyńców i Powstańców miało miejsce w niedzielę, 2 sierpnia. 
 
Grupa ROBYG od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. W 2019 roku spółka dofinansowała:
Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła
Zimowy Narodowy
Dni Bemowa
Centrum Opatrzności-Wotum Narodu – Święto Dziękczynienia
Instytut Tertio Millennio – Projekt Dar na stulecie
Fundację na Rzecz Zapobiegania Narkomanii MARATON
Teatr za Jeden Uśmiech
Fundację Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA – cykliczne wspieranie edycji Ery Schaeffera 
Fundację im. Danuty Szaflarskiej
Akcję Serce dla Powstańca
2. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok – wspólnie dla SOS Wioski Dziecięce i dzieci z rodzin zastępczych
Fundację Gdański Festiwal Muzyczny
Festiwal Mozartowski Mozartiana
Program CSR Grupy ROBYG obejmuje:
Realizacja i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast:
o Nasadzenia drzew z okazji dnia ziemi w Gdańsku
o Park Odolany w warszawie 
o Siłownie plenerowe na Bemowie, Mokotowie i w Wilanowie
o Zespół fontann w Wilanowie
o Budowa boiska przy szkole podstawowej na Morenie w Gdańsku
o Park z obiektami sportowo-rekreacyjnymi położonego w dzielnicy Jasień w Gdańsku
o Parki, drogi, skrzyżowania i systemy komunikacyjne w Warszawie i Gdańsku
Działalność na rzecz integracji lokalnych społeczności
o Rodzinny bieg Czas na Wzrok – wspólnie dla SOS Wioski Dziecięce i dzieci z rodzin zastępczych
o III edycja Biegu Niedźwiadka – 2016
o Zakup defibrylatora AED dla OSIR Bemowo w ramach akcji „Bemowo – nadaje rytm Warszawie” – 2017
o Serce dla Powstańca
o Fundacja im. Danuty Szaflarskiej
o Fundacja na rzecz Zapobiegania Narkomanii Maraton
o Instytut Tertio Millennio – projekt dar na stulecie
o Centrum Opatrzności-Wotum Narodu – Święto Dziękczynienia
o Dni Bemowa
o Dni Wilanowa
o Odlotowy piknik Robyg na Białołęce 
o V królewski Festiwal Światła w Wilanowie
o Dzień dziecka w Muzeum POLIN
o Rodzinne zabawy w Parku Odolany
o Współpraca z Fundacją Zwalcz Nudę przy organizacji jednej z odsłon projektu Aktywna Rodzina na terenie dzielnicy Ursus
o „Od mola do mola – piaskiem w raka” – zbiórka funduszy na spełnienie marzeń dzieci chorych na raka”
o Mecz charytatywny „Reprezentacja Artystów Polskich vs. Przyjaciele pomorskiego hospicjum dla dzieci”
Sponsoring wydarzeń kulturalnych i sportowych
o Regaty o puchar dzielnicy „Wisła”
o Święto kobiecego rugby w warszawie
o Festiwal Mozartowski Mozartiana
o Fundacja Gdański Festiwal Muzyczny
o Fundacja Przyjaciół Sztuk Aurea Porta – wsparcie 11. Edycji Ery Schaeffera
o Zimowy Narodowy
o Gdański Festiwal Muzyczny
o III Festiwal Oper Barokowych
o Mecenat Teatru Palladium
o Przekazanie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zabytkowej czekoladnicy pochodzącej z fabryki w Miśni
o Klasycznie na Trawie – koncert orkiestry Filharmonii Narodowej w Królikarni
o Teatr za Jeden Uśmiech
Wsparcie polskiej służby zdrowia oraz potrzebujących podczas epidemii koronawirusa na kwotę przekraczającą 110.000 zł
o akcja Polskiego Związku Firm Deweloperskich #PZFD wspiera lekarzy o zakup artykułów medycznych w walce z koronawirusem dla Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku
o zakup maseczek dla fundacji na rzecz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
o dofinansowanie Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu i wrocławskiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego
o zakup bronchoskopu dla Kliniki Pneumonologii Szpitala Medycznego w Gdańsku o dofinansowanie Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie o dofinansowanie posiłków dla powstańców z Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawy o wsparcie akcji #PosiłekzaWysiłek – dla lekarzy, personelu i seniorów dwóch gdańskich szpitali 
o udział w inicjatywie #WielkanocDlaSeniora – posiłki świąteczne dla seniorów z Wilanowa
o dotacja dla ZHP Chorągiewka w Gdańsku
o dotacja dla ZHP Gdańsk
o dotacja dla Fundacji Inspirujące Przykłady
Robyg