05-10-2021

Robyg z nową inwestycją w Poznaniu

Robyg z nową inwestycją w Poznaniu
Startuje osiedle Początek Piątkowoz 137 mieszkaniami

Grupa Robyg rozpoczyna w Poznaniu nowy projekt inwestycyjny – osiedle Początek Piątkowo przy ulicy Wojciechowskiego 7. Składać się będzie z kilkuset mieszkań w ramach kilku etapów, zaplanowano także miejsca do rekreacji, pięknie zaprojektowane tereny zielone, place zabaw dla dzieci starszych i młodszych.

Pierwszy budynek, który wchodzi do sprzedaży, będzie mieć 14 pięter i 137 mieszkań – od jednopokojowych z aneksem kuchennym, po dwu-, trzy- czy czteropokojowe z aneksem lub osobną kuchnią. W pierwszym etapie metraże kształtować się będą od 25 do 102 m kw. Poznań to kolejny rynek, na którym Robyg planuje długoterminowo budować swoją pozycję – obok Warszawy, Wrocławia i Trójmiasta.

Na parterze budynku znajdować się będzie ekskluzywne lobby z portierem oraz prywatna siłownia do wyłącznego użytku mieszkańców, a także lokale handlowe – w tym mały market i piekarnia. Do dyspozycji mieszkańców będzie również rowerownia. Robyg planuje zakończenie prac budowlanych w ramach pierwszego budynku w drugim kwartale 2023 roku.

- Rozpoczęcie sprzedaży w Poznaniu to ważny moment w historii naszej firmy. Robyg jest jednym z największych polskich deweloperów, ale nadal rozwijamy swoją działalność oraz pracujemy nad zwiększeniem swojego udziału w rynku. W najbliższym czasie planujemy uruchomić realizację kolejnych dwóch inwestycji na terenie Poznania, m.in. osiedla na terenie Ostrowa Tumskiego – mówi Artur Ceglarz, wiceprezes zarządu Robyg.

- Naszym wyróżnikiem na rynku deweloperskim jest wysoki standard wykończenia połączony z atrakcyjną ceną mieszkań. Robyg to konkretne rozwiązania i udogodnienia dla naszych klientów, jak: system Robyg Smart House bez dopłat, ponadstandardowa wysokość mieszkań (ok 280 cm), panoramiczne trzyszybowe okna, ekskluzywnie wykończone części wspólne w tym lobby z portierem i prywatna siłownia, ponadstandardowej wielkości antywłamaniowe drzwi wejściowe do mieszkań, ścianki działowe o właściwościach wygłuszających, monitoring osiedla w jakości HD, wideofony, hale garażowe otwierane telefonem czy ładowarki dla samochodów elektrycznych zarówno na terenie osiedla jak i na życzenie klienta w hali garażowej. Standard, w jakim oddajemy budynki, przekłada się także na oszczędności w budżecie dla mieszkańców. Panele fotowoltaiczne na dachach, oświetlenie LED w częściach wspólnych czy system do sterowania pogodowego mają wpływ na obniżenie opłat czynszowych – mówi Anna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży i marketingu Robyg w Gdańsku i Poznaniu.

 

Robyg