11-02-2021

Robyg zakończył inwestycję Lawendowe Wzgórza w Gdańsku

Robyg zakończył inwestycję Lawendowe Wzgórza w Gdańsku
33 budynki, 2060 mieszkań, 3700 mieszkańców

Grupa ROBYG zakończyła wieloetapową inwestycję Lawendowe Wzgórza w Gdańsku i oddała wszystkie lokale do użytku mieszkańcom. Na 22 ha działki o łącznej powierzchni użytkowej 95.385 mkw. zbudowano 33 budynki, w których mieści się 2060 mieszkań i ponad 9500 m2 balkonów, a mieszka ponad 3700 osób.

Ogólnodostępna infrastruktura zrealizowana przez Robyg obejmuje 11 placów zabaw, tereny zielone o łącznej powierzchni 13 ha, wielofunkcyjne boisko, strefy relaksu, barbecue i ścieżki rowerowe. Osiedle posiada także własną sieć WiFi dostępną dla mieszkańców. Deweloper posadził ponad 1110 drzew i krzewów oraz zainwestował w 10 km sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Robyg zbudował ponadto publiczną infrastrukturę za kwotę ponad 4,5 mln zł: osiedlowe przedszkole, przystanek autobusowy oraz chodnik wzdłuż ulicy Jabłoniowej. Grupa planuje jeszcze budowę terenów rekreacyjnych na około 8 ha działki, na co przeznaczone zostanie blisko 4 mln zł.

- Jest to jedno z pierwszych i zarazem największych osiedli w tej lokalizacji. Dzięki Lawendowym Wzgórzom sama dzielnica zmieniła się nie do poznania i obecnie stanowi jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji do zamieszkania. Na wybudowanie inwestycji zużyliśmy około 90 tys. m3 betonu – jest to 2 razy więcej niż na gdyński SEA TOWERS, z użytej stali moglibyśmy wybudować 2 mosty Golden Gate w San Francisco, a ilość trawy mogłaby pokryć 3 krotnie murawę stadionu Energa Gdańsk. Przez ponad 10 lat przy wznoszeniu osiedla – codziennie, poza niedzielami – pracowało około 150 osób – podkreśla Artur Czapliński, kierownik projektu Robyg w Gdańsku.

Lawendowe Wzgórza to więcej niż osiedle mieszkalne – obecnie stanowi małe miasteczko otoczone bogatą lokalną infrastrukturą handlowo–usługową, komunikacyjną, a także edukacyjną. Jest to wielofunkcyjna przestrzeń, która zaspokaja wszystkie potrzeby mieszkańców. W jej sąsiedztwie znajdują się liczne sklepy, piekarnie, żłobki, przedszkola, szkoły oraz gabinety stomatologiczne i kosmetyczne – wszystko czego potrzeba do wygodnego życia.

Inwestycja jest energooszczędna i ekologiczna – zastosowano rozwiązania takie, jak panele fotowoltaiczne, i oświetlenie led sterowane czujnikami ruchu w częściach wspólnych. Komfort użytkowania mieszkań podnosi także nowoczesna technologia Smart House firmy Keemple w każdym mieszkaniu, wyposażona m.in. w funkcję sterowania oświetleniem, urządzeniami elektrycznymi i bezpieczeństwem w mieszkaniu. Technologia zapewnia komfort oraz pomaga oszczędzać – dzięki niej można obniżyć rachunki za prąd nawet do 30 proc.

 

Robyg