07-09-2020

ROBYG zbuduje most na warszawskim Wilanowie

ROBYG zbuduje most na warszawskim Wilanowie
Grupa ROBYG we współpracy z urzędem dzielnicy zbuduje most przez Potok Służewiecki na warszawskim Wilanowie
Przeprawa stworzy nowy wjazd do Miasteczka Wilanów oraz połączy ulicę Sarmacką ze skrzyżowaniem al. Wilanowskiej i ul. Kosiarzy. Deweloper wybuduje przedłużenie ul. Sarmackiej i most nad potokiem wraz z ciągami dla pieszych oraz przejazdem rowerowym, natomiast ZDM przebuduje skrzyżowanie. ROBYG zakończył realizację osiedli mieszkaniowych w tej okolicy ponad 2 lata temu – ufundowanie mostu to całkowicie dodatkowy, dobrowolny projekt, finansowany w całości przez dewelopera na rzecz mieszkańców.
 
„Podejmujemy się realizacji dużego przedsięwzięcia infrastrukturalnego z myślą o mieszkańcach Miasteczka Wilanów. Od lat inwestujemy w infrastrukturę publiczną – w Wilanowie sfinansowaliśmy zespół fontann i sygnalizację świetlną, na Woli oddaliśmy mieszkańcom park Odolany, na Bemowie realizujemy dojazdy, w Gdańsku obiekty sportowe. W ramach każdej inwestycji budujemy nowe drogi, skrzyżowania i ciągi komunikacyjne dla pieszych. Nowy wjazd do Miasteczka Wilanów pozwoli mieszkańcom szybciej i sprawniej przemieszczać się do innych dzielnic, zmniejszą się korki w godzinach szczytu. Obecnie – aby opuścić teren Miasteczka Wilanów – trzeba dojechać do ul. Rzeczpospolitej lub do ul. K. Kieślowskiego, co znacznie utrudnia wyjazd. Wierzymy, ze nasz wkład na rzecz tutejszej społeczności przyczyni się do dalszego rozwoju dzielnicy, w której sprzedaliśmy już ponad 4000 mieszkań” – mówi Zbigniew Wojciech Okoński, prezes zarządu Grupy ROBYG.
 
Dziś ul. Sarmacka kończy się ślepo. W pobliżu znajduje się używana przez pieszych kładka przez Potok Służewiecki. Sarmacka zostanie przedłużona na północ i połączona ze skrzyżowaniem al. Wilanowskiej i ul. Kosiarzy. Dzięki temu w środku dzielnicy powstanie przejazd, który umożliwi skręcenie z al. Wilanowskiej w stronę miasteczka Wilanów.
 
Nadwodne przedłużenie Sarmackiej będzie się składało z jezdni z jednym pasem w każdą stronę, przedzielonych pasem z kostki. Po zachodniej stronie przeprawy znajdzie się przejazd rowerowy, będący przedłużeniem drogi rowerowej na Sarmackiej. Będzie się oczywiście łączył z ciągiem po południowej stronie potoku. Po obu stronach jezdni znajdzie się zieleń i chodniki. Na południe od przeprawy zostanie wytyczone przejście dla pieszych i przejazd rowerowy w ciągu popularnej trasy wzdłuż potoku.
 
Zarząd Dróg Miejskich przebuduje z kolei skrzyżowanie al. Wilanowskiej z ul. Kosiarzy, tak aby możliwe było podłączenie do niego ul. Sarmackiej. Skrzyżowanie będzie miało przejścia dla pieszych z sygnalizacją z każdej strony. Każde z nich będzie miało pośrodku azyl i płyty z wypustkami dla niedowidzących. Z al. Wilanowskiej w Sarmacką będzie można skręcić dodatkowym lewo- i prawoskrętem. Zachodnią stroną skrzyżowania będzie poprowadzona droga rowerowa od ulicy Sarmackiej, która połączy się z trasą po północnej stronie al. Wilanowskiej.
 
ROBYG od wielu lat angażuje się we wspieranie potrzebujących, finansowanie infrastruktury publicznej, sportu, sztuki i kultury. W uznaniu zaangażowania społecznego oraz realizowania idei odpowiedzialnego biznesu Grupa ROBYG otrzymała tytuł Firmy Dobrze Widzianej 2020 – nagrodę Business Center Club (BCC) pod patronatem Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W okresie pandemii koronawirusa firma przeznaczyła ponad 110 tysięcy złotych na rzecz placówek medycznych i osób narażonych na zakażenia.
W związku z 76. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego Grupa ROBYG dofinansowała budowę pomnika Stanisława Jankowskiego ps. „Agaton”. Uroczyste odsłonięcie pomnika na skwerze u zbiegu ul. Karowej i Browarnej oraz złożenie kwiatów na grobie na cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim z udziałem darczyńców i Powstańców miało miejsce w niedzielę, 2 sierpnia.
 
Grupa ROBYG podjęła także liczne działania związane z pomocą w obliczu epidemii koronawirusa – łącznie wsparła potrzebujących oraz instytucje opieki medycznej na ponad 110 tys. zł. Spółka nie dokonała także zwolnień podczas epidemii i zachowała miejsca pracy w poczuciu odpowiedzialności za 3000 rodzin, którym Grupa zapewnia przychody.
 
ROBYG zaangażował się w akcję Polskiego Związku Firm Deweloperskich #PZFD wspiera lekarzy oraz sfinansowała zakup artykułów medycznych w walce z koronawirusem dla Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku za kwotę 15.000 zł i zakup maseczek dla fundacji na rzecz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego za kwotę 10.000 zł. ROBYG dofinansował też Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu, wrocławski Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, zakup bronchoskopu przez Klinikę Pneumonologii Szpitala Medycznego w Gdańsku, i przekazał 20.000 zł Wojewódzkiemu Szpitalowi Zakaźnemu w Warszawie. Taki sprzęt znacznie zwiększa bezpieczeństwo chorych w czasie epidemii. Ponadto ROBYG dofinansował posiłki dla powstańców z Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawy, wspiera akcję #PosiłekzaWysiłek – dla lekarzy, personelu i seniorów dwóch gdańskich szpitali oraz inicjatywę #WielkanocDlaSeniora – czyli posiłki świąteczne dla seniorów z Wilanowa. Firma przekazała też donacje na rzecz ZHP Chorągiewka w Gdańsku, ZHP Gdańsk oraz Fundacji Inspirujące Przykłady.
 
Grupa ROBYG od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. W 2019 roku spółka dofinansowała:
Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła
Zimowy Narodowy
Dni Bemowa
Centrum Opatrzności-Wotum Narodu – Święto Dziękczynienia
Instytut Tertio Millennio – Projekt Dar na stulecie
Fundację na Rzecz Zapobiegania Narkomanii MARATON
Teatr za Jeden Uśmiech
Fundację Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA – cykliczne wspieranie edycji Ery Schaeffera 
Fundację im. Danuty Szaflarskiej
Akcję Serce dla Powstańca
2. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok – wspólnie dla SOS Wioski Dziecięce i dzieci z rodzin zastępczych
Fundację Gdański Festiwal Muzyczny
Festiwal Mozartowski Mozartiana
 
Założenia, które przyświecają koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu są trwale wpisane w strategię Grupy ROBYG. Budownictwo mieszkaniowe to wyjątkowy obszar działalności gospodarczej – a jego wpływ na społeczeństwo jest ogromny. Nowopowstałe budynki zmieniają oblicze całych dzielnic, dlatego ROBYG uważa, że realizacja inwestycji to coś więcej niż tylko wzniesienie budynku. Nowe osiedle to element większego organizmu, jakim jest miasto – dlatego projekt musi być idealnie wkomponowany w otaczającą go przestrzeń. Kompetentny deweloper – taki jak Grupa ROBYG – rozpoczyna planowanie nowej inwestycji właśnie od analizy jej wpływu na bezpośrednie otoczenie, dzielnicę i samo miasto.
 
Dla ROBYG CSR to coś więcej niż tylko odpowiedzialność za działalność firmy – to szansa na budowę lepszej przyszłości. Słowo „budowa” jest tutaj kluczowe – firma koncentruje operacje w ramach CSR przede wszystkim w obszarze, w którym posiada wiedzę i doświadczenie, co w efekcie przekłada się na największe korzyści dla społeczeństwa. Program CSR Grupy ROBYG obejmuje:
Realizacja i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast:
o Nasadzenia drzew z okazji dnia ziemi w Gdańsku
o Park Odolany w warszawie 
o Siłownie plenerowe na Bemowie, Mokotowie i w Wilanowie
o Zespół fontann w Wilanowie
o Budowa boiska przy szkole podstawowej na Morenie w Gdańsku
o Park z obiektami sportowo-rekreacyjnymi położonego w dzielnicy Jasień w Gdańsku
o Parki, drogi, skrzyżowania i systemy komunikacyjne w Warszawie i Gdańsku
Działalność na rzecz integracji lokalnych społeczności
o Rodzinny bieg Czas na Wzrok – wspólnie dla SOS Wioski Dziecięce i dzieci z rodzin zastępczych
o III edycja Biegu Niedźwiadka – 2016
o Zakup defibrylatora AED dla OSIR Bemowo w ramach akcji „Bemowo – nadaje rytm Warszawie” – 2017
o Serce dla Powstańca
o Fundacja im. Danuty Szaflarskiej
o Fundacja na rzecz Zapobiegania Narkomanii Maraton
o Instytut Tertio Millennio – projekt dar na stulecie
o Centrum Opatrzności-Wotum Narodu – Święto Dziękczynienia
o Dni Bemowa
o Dni Wilanowa
o Odlotowy piknik Robyg na Białołęce 
o V królewski Festiwal Światła w Wilanowie
o Dzień dziecka w Muzeum POLIN
o Rodzinne zabawy w Parku Odolany
o Współpraca z Fundacją Zwalcz Nudę przy organizacji jednej z odsłon projektu Aktywna Rodzina na terenie dzielnicy Ursus
o „Od mola do mola – piaskiem w raka” – zbiórka funduszy na spełnienie marzeń dzieci chorych na raka”
o Mecz charytatywny „Reprezentacja Artystów Polskich vs. Przyjaciele pomorskiego hospicjum dla dzieci”
Sponsoring wydarzeń kulturalnych i sportowych
o Regaty o puchar dzielnicy „Wisła”
o Święto kobiecego rugby w warszawie
o Festiwal Mozartowski Mozartiana
o Fundacja Gdański Festiwal Muzyczny
o Fundacja Przyjaciół Sztuk Aurea Porta – wsparcie 11. Edycji Ery Schaeffera
o Zimowy Narodowy
o Gdański Festiwal Muzyczny
o III Festiwal Oper Barokowych
o Mecenat Teatru Palladium
o Przekazanie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zabytkowej czekoladnicy pochodzącej z fabryki w Miśni
o Klasycznie na Trawie – koncert orkiestry Filharmonii Narodowej w Królikarni
o Teatr za Jeden Uśmiech
Wsparcie polskiej służby zdrowia oraz potrzebujących podczas epidemii koronawirusa na kwotę przekraczającą 110.000 zł
o akcja Polskiego Związku Firm Deweloperskich #PZFD wspiera lekarzy
o zakup artykułów medycznych w walce z koronawirusem dla Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku
o zakup maseczek dla fundacji na rzecz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
o dofinansowanie Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu i wrocławskiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego
o zakup bronchoskopu dla Kliniki Pneumonologii Szpitala Medycznego w Gdańsku
o dofinansowanie Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie
o dofinansowanie posiłków dla powstańców z Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawy
o wsparcie akcji #PosiłekzaWysiłek – dla lekarzy, personelu i seniorów dwóch gdańskich szpitali
o udział w inicjatywie #WielkanocDlaSeniora – posiłki świąteczne dla seniorów z Wilanowa
o dotacja dla ZHP Chorągiewka w Gdańsku
o dotacja dla ZHP Gdańsk
o dotacja dla Fundacji Inspirujące Przykłady
Robyg