27-08-2019

Rodzinne osiedle przy Galerii Północnej

Rodzinne osiedle przy Galerii Północnej
Na warszawskiej Białołęce, przy ulicy Kościeszów, ECO-Classic buduje pierwszy etap rodzinnego osiedla MOJA Północna. W budynku będzie 125 mieszkań o metrażach od ok. 29m2 do 78m2. Lokale usługowe zajmą dwie kondygnacje- pater i piętro pierwsze. Zakończenie prac planowane jest na I kwartał 2021r. Osiedle MOJA Północna realizowane będzie w czterech etapach. Ceny mieszkań zaczynają się od 256 065 zł

Po sukcesie inwestycji projektowanych z myślą o mieszkaniu wielopokoleniowym- warszawskiego osiedla Hubertus i gdańskiego projektu- Wolne Miasto, ECO-Classic rozpoczęła na budowę kolejnego dedykowanego rodzinom osiedla. W sąsiedztwie Galerii Północnej powstanie osiedle MOJA Północna. Jak wszystkie projekty ECO-Classic jej atutem jest lokalizacja- strony gwarantująca bliskość zieleni, infrastruktury miejskiej i swobodę komunikacyjną, zarówno osobom korzystającym z komunikacji miejskiej, jak i przemieszczających się samochodami. 

W sąsiedztwie inwestycji znajdują się również liczne punkty usługowe i handlowe. W promieniu 2 km działa kilka placówek medycznych (w tym przychodnie i gabinety stomatologiczne), 5 szkół podstawowych i 10 przedszkoli.  Sąsiedztwo Urzędu Dzielnicy ułatwi „załatwienie” spraw formalnych.

Obok atrakcyjnej infrastruktury dzielnicy, zaletą lokalizacji jest również bliskość interesujących terenów rekreacyjnych i zielonych. W odległości niespełna 1,5 km znajduje się Park Picassa (ok.15 minut piechotą), a ok. 1,8 km Plaża Miejska (ok. 20 minut piechotą). Wzdłuż Wisły biegnie ścieżka rowerowa – prowadzi ona z Jabłonnej do Saskiej Kępy. To też jedna z najpiękniejszych tras rowerowych na Mazowszu.

MOJA nowoczesna

Projekt urbanistyczny zakłada realizację osiedla na planie zbliżonym do kwadratu, z budynkami usytuowanymi wzdłuż ulicy Kościeszów oraz centralnie usytuowaną grupą budynków, przecinającą powstały w wewnątrz dziedziniec.

Budowa osiedla została zaplanowana w 4 etapach, z których każdy kolejny stopniowo uzupełnia cały  kwartał. Architektura projektu jest uniwersalna, prosta i czytelna. Zastosowana na elewacjach kolorystyka- biele i odcienie szarości- odcina i podkreśla zróżnicowany charakter części i funkcji budynku z jednej strony, z drugiej- stanowi kontynuację stylistyczną sąsiadującej Galerii Północnej. Zastosowane zabiegi i forma projektu koresponduje z charakterem dzielnicy, będącej przyjaznym miejscem do życia dla młodych, aktywnych rodzin.

MOJA zielona

Całość projektu uzupełnia atrakcyjna koncepcja zielonego wewnętrznego dziedzińca, w założeniu otwartego i egalitarnego. Dzięki naturalnemu oddzieleniu od tętniącego codziennym gwarem otoczenia będzie on bezpieczną, pozbawioną ruchu samochodowego enklawą spokoju- miejscem zabaw, spotkań i odpoczynku dla mieszkańców w każdym wieku.  

- Place zabaw, wejścia do budynków i alejki stworzą „podwórko”, sprzyjające nawiązywaniu nowych znajomości i dobrosąsiedzkich relacji- mówi Zuzanna Należyta.– Z naszych doświadczeń wynika, że tego typu rozwiązania cieszą mieszkańców, którzy chętnie wykorzystują wynikające z nich możliwości. Dobre sąsiedztwo jest ważne, a dzięki niemu ludzie łatwiej identyfikują się z miejscem swojego życia. Atutem po dniu pracy będą także bliskość tras rowerowych, parków, trenowych siłowni. 

MOJA wygodna

W pierwszym budynku powstanie 125 mieszkań- od kompaktowych ok. 29m2 kawalerek do przestronnych 78m2 lokali 3- i 4 pokojowych. Wszystkie mieszkania za wyjątkiem kawalerek, posiadać będą balkony o powierzchniach pozwalających na wykorzystanie ich jako dodatkowej domowej przestrzeni rekreacyjnej.  
Nowoczesne technologie budowlane zapewnią ekonomiczną eksploatację, a wysokiej jakości stolarka okienna i drzwiowa zagwarantują mieszkańcom komfort termiczny i akustyczny.

W inwestycji zaprojektowano podziemne garaże, odpowiadające na rozprowadzenie osiedlowego ruchu samochodowego. 
Koncepcję architektoniczną inwestycji przygotowała pracownia ECO-Classic Architekci. Za doradztwo kredytowe osób dla zainteresowanych zakupem odpowiadają specjaliści z Notus Finanse.

Eco Classic