24-11-2022

Rozpoczęła się budowa osiedla "Lizbońska". Mieszkańcy wprowadzą się w 2024

Rozpoczęła się budowa osiedla
Ruszyła budowa jednej z dwóch wspólnych inwestycji Grupo Lar Polska i Develii – osiedla „Lizbońska”. W ramach projektu powstanie kompleks 4 budynków i 200 mieszkań, a pierwsi mieszkańcy wprowadzą się w 2024 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Unibep.

Na działce przy ulicy Lizbońskiej, Urugwajskiej i Al. Stanów Zjednoczonych rozpoczęła się budowa nowego osiedla „Lizbońska”. Do końca roku generalny wykonawca zajmie się zabezpieczeniem terenu, umocnieniami, a także rozpocznie prace związane z budową garażu podziemnego. Docelowo, na kompleks będą się składały 4 budynki i blisko 200 mieszkań. Znajdzie się tu również 15 lokali usługowo-handlowych. Same mieszkania mają powierzchnię od 37do 93 m kw. i są oferowane w wariantach 2-, 3- i 4- pokojowych

- Zainteresowanie osiedlem „Lizbońska” od początku pojawienia się oferty sprzedaży jest duże. Rozpoczynamy budowę i ponad 20 proc. mieszkań jest objętych umowami rezerwacyjnymi oraz deweloperskimi.  Cieszymy się z tego, ponieważ „Lizbońska” jest dla nas flagowym projektem, a naszym celem było stworzenie miejsca, które będzie nawiązywać do najlepszych praktyk budownictwa mieszkaniowego. Dzięki konsultacjom prac projektowych z lokalną społecznością i oparciu inwestycji na współdziałaniu mamy projekt, który odpowiada na potrzeby przyszłych mieszkańców - mówi Janusz Kraszewski, prezes zarządu Grupo Lar Polska. - Rozpoczęliśmy także sprzedaż drugiej ważnej dla nas inwestycji - Ursynów #22. Projektowaliśmy ją według podobnych założeń - komfortu mieszkania i spójności z otoczeniem. Tym samym już w 2024 roku oddamy w ręce mieszkańców dwie inwestycje – tak, by mogli żyć w zgodzie z naturą i otoczeniem – podsumowuje.

Ursynów #22 to druga po Lizbońskiej inwestycja, którą deweloperzy realizują wspólnie, a za projekty obu osiedli odpowiada renomowana pracownia JEMES Architekci. Obie inwestycje wyróżniają się jakością wykonania i współgrają z otoczeniem - są miłe dla oka, a jednocześnie niezwykle funkcjonalne. Dużą zaletą osiedla Ursynów #22 jest jego lokalizacja - powstaje przy skrzyżowaniu ulic Ciszewskiego i Rosoła na północnym Ursynowie, zaledwie 1,3 km od granicy z Mokotowem. Takie położenie gwarantuje doskonały dojazd do pozostałych części Warszawy zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.

- Inwestycje, które realizujemy razem z Grupo Lar Polska, mają wiele wspólnych mianowników – po pierwsze powstają w doskonałych, preferowanych przez nabywców lokalizacjach. Po drugie cechuje je dbałość zarówno o komfort mieszkańców, jak i środowisko. Wyróżnia je stylowa, modernistyczna architektura autorstwa jednej z najlepszych polskich pracowni projektowych. Jestem przekonany, że oba projekty zostaną docenione przez klientów. Wysoki poziom przedsprzedaży w „Lizbońskiej” dowodzi, że zaproponowana przez nas jakość odpowiada aktualnym preferencjom nabywców. - komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

Osiedle „Lizbońska” powstaje tuż przy skrzyżowaniu Al. Stanów Zjednoczonych i ulicy Saskiej. Będzie nie tylko komfortowe oraz ciekawe architektonicznie, ale także spójne wizualnie z otoczeniem. Dodatkowo przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w zrównoważony, bezpieczny dla środowiska  sposób. Materiały do budowy są certyfikowane, a budynki będą cechowały się energooszczędnością, zapewniając optymalny poziom nasłonecznienia i przepływu powietrza. Infrastruktura inwestycji Lizbońska sprzyjać będzie sprawnej komunikacji zarówno pieszych, jak i rowerzystów.

Develia