08-12-2020

Ruszyła budowa II etapu Ceglana Park

Ruszyła budowa II etapu  Ceglana Park
Develia rozpoczęła przekazania I etapu osiedla Ceglana Park w Katowicach. Ruszyła budowa II etapu inwestycji

Develia, trzy miesiące przed założonym terminem, rozpoczęła przekazania mieszkań w I etapie osiedla Ceglana Park w Katowicach. W listopadzie dewe-loper rozpoczął budowę II etapu inwestycji, w którym powstanie 178 mieszkań. Kolejne etapy inwestycji, które otrzymały już pozwolenie na budowę, będą uruchamiane sukcesywnie wraz z postępem sprzedaży.

- Dzięki sprawnemu postępowi prac i sprzyjającym warunkom, także pod względem kwestii administracyjnych, rozpoczęliśmy już przekazania I etapu osiedla Ceglana Park w Katowicach. Wyprzedziliśmy harmonogram o 3 miesiące. Jednocześnie rozpoczęliśmy budowę II etapu osiedla. Liczę na to, że prace budowlane zostaną zrealizowane równie sprawnie jak w przy-padku I etapu. Przekazania mieszkań planujemy na II półrocze 2022 r. – mówi Mirosław Ku-jawski, członek zarządu Develii. 

W II etapie Ceglana Park powstaną dwa 3-piętrowe budynki. W projekcie przewidziano miesz-kania o zróżnicowanych metrażach, od 1- do 4- pokojowych, w tym dwupiętrowe apartamenty z 50 mkw. tarasem na ostatniej kondygnacji. Blisko połowa mieszkań została już sprzedana.

Ceglana Park to osiedle, które łączy lokalizację w centrum miasta z bliskością terenów zielo-nych. Inwestycja jest położona w odległości 2 km od centrum Katowic i jednocześnie w są-siedztwie dwóch dużych parków. Koncepcja osiedla jest inspirowana naturą - ponad połowę jego terenu stanowi zieleń i strefy rekreacji. Projektanci poświęcili szczególną uwagę otoczeniu budynków i częściom wspólnym, gdzie wykorzystane zostaną naturalne materiały i ekologicz-ne rozwiązania.

Na osiedlu zaprojektowano aleje spacerowe, place zabaw, tężnię solankową oraz staw z pomostem. Aleja z pasem zieleni, która będzie przebiegać wzdłuż budynków oraz ograniczenie ruchu kołowego na terenie osiedla pozwolą utrzymać kameralny charakter inwe-stycji. 

 

Develia