28-07-2020

Ruszyły budowy trzech inwestycji Develii

Ruszyły budowy trzech inwestycji Develii
Baltea Apartments w Gdańsku, XI etap Słonecznego Miasteczka w Krakowie i V etap Małej Pragi w Warszawie – to trzy inwestycje Develii, których budowa rozpoczęła się w lipcu. Wszystkie projekty zostały wprowadzone do sprzedaży w pierwszej połowie br. w oparciu o umowy rezerwacyjne, podpisywanie umów deweloperskich rozpoczęto w lip-cu

- Przekazaliśmy place budowy głównym wykonawcom, którzy rozpoczęli już realizację kolej-nych etapów Słonecznego Miasteczka i Małej Pragi, a także naszego nowego projektu Baltea Apartments. Obserwujemy systematyczny wzrost zainteresowania tymi inwestycjami ze strony klientów. Szczególnym powodzeniem cieszy się projekt Baltea Apartments, położony w pasie nadmorskim Gdańska, gdzie w przedsprzedaży 30% mieszkań jest już zarezerwowanych – mówi Mirosław Kujawski, członek zarządu Develii.

Baltea Apartments to nowoczesny projekt w doskonałej lokalizacji w bliskim sąsiedztwie plaż Zatoki Gdańskiej, usytuowany przy Parku Reagana. Projekt obejmuje jedenastokondygnacyjny budynek z 238 lokalami mieszkalnymi i powierzchnią usługową. Dostępne są tu funkcjonalne apartamenty o powierzchni od 42 do 110 mkw. Dzięki dużym przeszkleniom i szklanym balko-nom, większość mieszkań będzie oferować widok na park i morze. Generalnym wykonawcą Baltea Apartments jest Mota-Engil. Zakończenie inwestycji i przekazanie mieszkań klientom planowane jest na III kwartał 2022 roku.

Kolejną inwestycją Develii, której budowa ruszyła w lipcu jest Słoneczne Miasteczko. To osie-dle kameralnych trzy- i czteropiętrowych budynków, zlokalizowane w spokojnej i zielonej dziel-nicy Krakowa. W ramach XI etapu osiedla powstanie czterokondygnacyjny budynek, w którym zaplanowano 102 mieszkania o metrażach od 26 do 92 mkw. Wszystkie dysponują balkonami, a te zlokalizowane na parterze ogródkami, co zdecydowanie zwiększa ich atrakcyjność.

W ramach Słonecznego Miasteczka powstaje pełna infrastruktura, z drogami wewnętrznymi, alej-kami, zielonymi skwerami i placami zabaw. Generalnym wykonawcą nowego etapu osiedla jest TK-BUD Sp. z o.o. Sp.k. Zakończenie inwestycji planowane jest na I kwartał 2022 roku. 

Mała Praga w Warszawie jest inwestycją wieloetapową – składającą się z sześciu pięciopię-trowych bloków. Cztery etapy zostały już zrealizowane. W ramach V etapu powstanie 46 mieszkań o metrażach od 30 do 108 mkw. oraz 2 lokale usługowe. W ofercie są kompaktowe, funkcjonalne kawalerki oraz większe, kilkupokojowe mieszkania. Do wielu z nich przynależą duże tarasy o powierzchni ponad 60 mkw. Mała Praga to inwestycja położona na Pradze Połu-dnie, na rewitalizowanych od kilku lat terenach, w bliskim sąsiedztwie Ronda Wiatraczna.

Atrakcyjna lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i jednocześnie bliskość terenów zielonych sprawiają, że inwestycja będzie dobrym wyborem zarówno pod kątem mieszkania dla rodziny, jak i na wynajem. Piąty etap Małej Pragi realizowany jest przez firmę Swietelsky Sp. z o.o. Właściciele mieszkań będę mogli odebrać klucze w II kwartale 2022 roku.

 

Develia