10-12-2021

Słoneczne Miasteczko od Develii rozrasta się po raz czternasty

Słoneczne Miasteczko od Develii rozrasta się po raz czternasty
Develia rozpoczyna sprzedaż kolejnego, czternastego już etapu inwestycji Słoneczne Miasteczko, mieszczącej się w dzielnicy Bieżanów-Prokocim w Krakowie. W ramach tej fazy powstaną dwa budynki ze 136 lokalami.

Słoneczne Miasteczko to jeden z najpopularniejszych projektów Develii w Krakowie.  Od ponad 10 lat osiedle jest systematycznie rozbudowywane w cichej i zielonej części miasta, przy ul. Henryka i Karola Czeczów w dzielnicy Bieżanów-Prokocim. W sumie deweloper zbudował tu już blisko 1100 mieszkań. Niskie, kameralne budynki i duża ilość zielonych przestrzeni, szeroki wybór lokali o zróżnicowanych metrażach i rozkładach (w tym dwupoziomowe) to tylko niektóre zalety tej inwestycji, która niezmiennie przyciąga kupujących. Mieszkania zlokalizowane na parterze mają przypisane ogródki, a te na wyższych kondygnacjach – balkony. W każdym z budynków przewidziano garaż podziemny z miejscami postojowymi oraz komórkami lokatorskimi. Nie brakuje tutaj również naziemnych miejsc parkingowych. Całość realizowana jest w tzw. podwyższonym standardzie deweloperskim z użyciem wysokiej jakości materiałów budowlanych i wykończeniowych.   

– Słoneczne Miasteczko od lat wpisuje się w gusta wszystkich grup nabywców w stolicy Małopolski. Lokalizacja w cichej i zielonej części Krakowa, dobra komunikacja z centrum i szeroka oferta sprawiają, że mieszkania na tym osiedlu chętnie kupują  zarówno osoby młode, jak i poszukujące większych lokali rodziny z dziećmi – mówi Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A. 

Bieżanów-Prokocim jest dzielnicą, która łączy w sobie zalety rozbudowanej infrastruktury lokalnej z dobrym dojazdem do pozostałych części Krakowa. W okolicy nie brakuje przedszkoli, szkół, sklepów i placówek ochrony zdrowia. Niska zabudowa inwestycji i obfitość terenów zielonych pozwalają jednocześnie odpocząć w ciszy i spokoju od wielkomiejskiego zgiełku. Wschodnia obwodnica autostrady S7 umożliwia szybki wyjazd z miasta. W budowie jest również szybka kolej aglomeracyjna z przystankiem Kraków Złocień tuż obok Słonecznego Miasteczka, dzięki czemu dojazd do centrum zajmie dosłownie kilka minut.

Ceny mieszkań w XIV etapie Słonecznego Miasteczka zaczynają się już od 6350 zł za m kw. Zostaną one przekazane mieszkańcom w IV kwartale 2023 roku. W trakcie realizacji jest także XIII etap, w sprzedaży pozostały już jednak tylko ostatnie mieszkania. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia MTWW Architekci.

Słoneczne Miasteczko to nie jedyna inwestycja Develii w Krakowie. W sprzedaży wciąż znajdują się projekty Centralna Park na Czyżynach, Przy Mogilskiej w dzielnicy Prądnik Czerwony oraz Grzegórzecka 77 na Grzegórzkach.

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce. W ciągu 15 lat działalności firma zrealizowała 36 osiedli, składających się w sumie ze 102 etapów inwestycyjnych – to blisko 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 750 tys. metrów kwadratowych. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów deweloper dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Develia