18-05-2021

Start przedsprzedaży mieszkań w Osiedlu Kościuszki w centrum Chorzowa

Start przedsprzedaży mieszkań w Osiedlu Kościuszki w centrum Chorzowa
Osiedle Kościuszki to kolejna, po Osiedlu Nowe Tysiąclecie, inwestycja ogólnopolskiego dewelopera J.W. Construction w Metropolii Silesia. Docelowo powstanie tu 256 mieszkań o powierzchni od 25,75 do 82,65 m kw.

Osiedle Kościuszki będzie składać się z sześciu budynków – dwóch: sześcio- i siedmiokondygnacyjnego typu korytarzowego i czterech małych kameralnych, punktowych budynków. 

W pierwszym etapie, który właśnie trafił do przedsprzedaży, w dwóch budynkach, powstanie 110 mieszkań o metrażach od 28 do 74 m kw., z przynależącymi do nich komórkami lokatorskimi. Mieszkania będą w podwyższonym standardzie. Wszystkie z balkonami a balustrady balkonów szklane. W obu budynkach będą windy. W budynku sześciokondygnacyjnym zaprojektowano garaż podziemny na 47 miejsc postojowych a w budynku siedmiokondygnacyjnym - garaż na pierwszej kondygnacji na 34 miejsca postojowe i garaż podziemny na 59 miejsc. Na parkingu naziemnym będzie 26 miejsc postojowych. W tym etapie powstanie również droga wewnętrzna, osiedlowy plac zabaw i plac gospodarczy. 

W drugim etapie inwestycji powstaną kolejne cztery budynki z ok. 20 lokalami w każdym. Łącznie w sześciu budynkach będzie 256 mieszkań, w garażach będzie 316 miejsc postojowych, a na parkingu naziemnym – 70. Za projekt odpowiada pracownia Moska i Rachuba architekci z Katowic. 

- Od kilku lat Chorzów notuje dodatnie saldo migracji wewnętrznej, co świadczy o jego atrakcyjności przyciągającej nowych mieszkańców. Atutem Osiedla Kościuszki jest nowoczesna architektura i funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania z dużymi balkonami. W projekcie wykorzystane są najnowsze technologie i użyte szlachetne materiały wykończeniowe. Jestem przekonana, że nasza inwestycja będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem. W pierwszym etapie budowy osiedla powstanie 110 mieszkań. Mamy już pozwolenie na budowę. Rozpoczynamy ją w  czerwcu - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.
 
Osiedle Kościuszki, przy ul. Tadeusza Kościuszki, to prawdziwe centrum Chorzowa. W pobliżu znajdują się szkoły i liczne sklepy: Żabka, Carrefour, Tesco, Auchan, Lidl, Hipermarket Aldi, Rossman, Kaufland, Dom Towarowy Junior, apteka, kawiarnie i restauracje. Niedaleko jest także do miejsc rozrywki: Skateboard Park, centrum rozrywki dla dzieci i ścianki wspinaczkowej, Flyspot - Katowice Indoor Skydiving - Tunelu Aerodynamicznego, Stadionu Śląskiego,  Parku Redena i Parku Hutników. 
 
Chorzów to miasto, które łączy tradycję z nowoczesnością, przyjazne dla mieszkańców, przedsiębiorców i turystów, doskonale skomunikowane z regionem. Atutem miasta jest jego usytuowanie na przecięciu wielu szlaków komunikacyjnych. Komunikacyjny Związek Komunalny GOP, do którego należy Chorzów, przewozi codziennie ok. 1,2 mln mieszkańców i tworzy najgęstszą sieć transportu publicznego w Polsce. Przez Chorzów przebiega Drogowa Trasa Średnicowa, zwana wewnętrzną autostradą aglomeracji; autostrada A4, łącząca wschodnią i zachodnią granicę Polski; a w osi północ-południe autostrada A1 oddalona o niespełna 10 km od rogatek miasta. W pobliżu znajduje się port lotniczy. Oferta kulturalna i rekreacyjna jest dziś prawdziwą wizytówką miasta. Największy w Europie park miejski z Planetarium, Zoo, Muzeum Etnograficznym, kolejką linową i Wesołym Miasteczkiem oraz innymi atrakcjami zajmuje 1/6 powierzchni miasta.

 

J W Construction