30-10-2019

Startuje komercjalizacja szczecińskiej Hanzy Tower

Startuje komercjalizacja szczecińskiej Hanzy Tower
J.W. Construction rozpoczął komercjalizację wielofunkcyjnego wieżowca Hanza Tower

Inwestor sprzedał już 70 proc. powierzchni mieszkalnej najwyższego w Szczecinie, ponad 100 metrowego, położonego w centrum miasta budynku Hanza Tower. Teraz rozpoczął komercjalizację części biurowej, konferencyjnej, usługowo-handlowej i rekreacyjnej.
 
W przyszłym roku mieszkańcy Szczecina zyskają prestiżowy, jeden z najbardziej wyczekiwanych obiektów, w którym na liczącej ponad 54 tys. m kw. powierzchni całkowitej mieszczą się apartamenty, biura i pomieszczenia handlowo-usługowe. 
 
Luksusowe lokale mieszkalne zajmą największą, liczącą 22 m kw. powierzchnię budynku. Łącznie powstanie ich 480. Najmniejsze, o metrażu 28,23 m kw., kosztują ok. 275,5 tys. zł, największy, dwustumetrowy, znajdujący się na ostatnim, 27 piętrze wieżowca, w cenie prawie 3,5 mln zł, nie został jeszcze sprzedany. 
 
- Tempo sprzedaży mieszkań jest szybkie. Nabywcy ponad 70 proc. lokali to w większości szczecinianie. - mówi Małgorzata Ostrowska, członek Zarządu i Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction. - Hanza Tower zostanie oddana do użytku w przyszłym roku, więc intensyfikujemy działania także w celu sprzedaży lub najmu powierzchni handlowo-usługowych i biurowych, które łącznie zajmują 11 tys. m kw. 
 
Lokale przeznaczone na handel i usługi, o łącznej powierzchni 6 tys. m kw., rozmieszczone są na parterze i pierwszym piętrze. W projekcie przewidziano 17 funkcjonalnie zaaranżowanych, wysokich na 4 metry przestrzeni o zróżnicowanych metrażach od 116 do 2 309 m kw., w cenach od 9 100 do 14 300 zł netto za m kw. Lokale na parterze zostały zaprojektowane tak, by były dostępne dla klientów z ulicy. Kolejne cztery piętra zajmie powierzchnia biurowa. W budynku Hanza Tower zaplanowaliśmy największe w regionie, zajmujące 3 tys. m kw. Centrum Kongresowe. Będą się tu mieścić biura o metrażach od 106 do 150 m kw. i większe o powierzchni 1500 m kw., a także sale konferencyjne. 
 
- Dzisiaj Szczecin ma ogromny potencjał, o czym świadczy m.in. opublikowany we wrześniu raport Cushman & Wakefield ale zasoby biurowe ciągle są tu niewystarczające. Brakuje przede wszystkim małych biur, które nadają się dla inwestorów, zainteresowanych podnajmowaniem powierzchni coworkingowych. Takie właśnie są do kupienia lub wynajęcia w naszej inwestycji; w cenie od 8 do 8,6 tys. zł netto za m kw.  – mówi Małgorzata Ostrowska. 
 
Ambicją inwestora jest by luksusowy budynek Hanza Tower, spełniający najwyższe europejskie standardy jakości, kojarzony był z najwyższym standardem powierzchni biurowych, stwarzających doskonałe warunki do pracy i rozwoju biznesu. Zgodnie z zasadą work-life balance będzie on także służył użytkownikom jako miejsce odpoczynku. Strefa Fitness & SPA z basenem w kształcie elipsy o długości 25 m i głębokości 1,4 m, z przepięknym świetlikiem i urzekającym widokiem oraz klub dla dzieci i dorosłych, zajmą tu łącznie ok. 1000 m kw. 
 
Na trzech piętrach podziemnych usytuowany jest parking na 403 samochody i 120 rowerów. Budynek będzie obsługiwany przez 12 wind osobowych i jedną samochodową. 
 

 

J W Construction