03-12-2021

Strefa Progress z Generalnym Wykonawcą

Strefa Progress z Generalnym Wykonawcą
Okam wybrał Generalnego Wykonawcę swojej pierwszej łódzkiej inwestycji mieszkaniowej - Strefa Progress

Generalnym Wykonawcą, który zrealizuje inwestycję OKAM Capital w Łodzi - Strefa Progress będzie firma ALFA-BET Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa. W ramach umowy powstaną cztery budynki liczące wraz z parterem od 4 do 14 kondygnacji, w których znajdzie się 276 mieszkań, a także kilka lokali usługowych. Deweloper wzbogaci inwestycję o liczne udogodnienia dla mieszkańców, w tym m.in. siłownię/co-working czy bezpłatną wypożyczalnię rowerów i hulajnóg. Zaletą projektu jest także sąsiedztwo przestrzeni kulturowo-rozrywkowej – Strefy Piotrkowska 217. Prace budowlane rozpoczną się w bieżącym kwartale, a ich zakończenie planowane jest na IV kwartał 2023 r. z przekazaniem budynków do użytkowania w I kwartale 2024.  

Niezmiernie ważnym wydarzeniem jest dla nas rozpoczęcie prac w ramach pierwszej inwestycji mieszkaniowej OKAM w Łodzi, które nastąpi lada dzień. Wiele osób marzy o zamieszkaniu w takim miejscu: w centrum dużego miasta, które tyle ‘od siebie’ oferuje. Dzięki licznym udogodnieniom na terenie inwestycji i sąsiedztwu Strefy Piotrkowska 217 - mieszkańcy będą mieć niemal wszystko, czego mogą potrzebować, na wyciągnięcie ręki. Strefa Progress to bowiem m.in. zielony skwer, siłownia czy przestrzeń do co-workingu. Tuż za rogiem czyli w Strefie Piotrkowska 217 znajdą z kolei rozrywkę, kulturę, gastronomię, ale i piaszczystą plażę - do zachowania work-life balance. Strefa Progress to miejsce, które będzie tętnić życiem i z którego wszędzie będzie blisko. - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital. 

 Strefa Progress to więcej niż mieszkania. To szansa by żyć po swojemu. Aktywnie. Dynamicznie. Bezkompromisowo. I w samym sercu Łodzi, między al. Kościuszki 132 i ul. Piotrkowską 217. Lokalizacja Strefy Progress nie jest przypadkowa. Piotrkowska to jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie, to przy niej toczy się całe życie miejskie. Bezpośrednim sąsiadem Strefy Progress jest jeden z najważniejszych punktów kulturalno-rozrywkowych na mapie Łodzi: Strefa Piotrkowska 217. Przyszli mieszkańcy będą mogli skorzystać z miejsca pełnego emocji, spotkań, najlepszych knajpek i artystycznych inicjatyw a także z własnego ogrodu na wewnętrznym dziedzińcu.  

W ramach Strefy Progress powstanie 276 mieszkań od 25 do 140 mkw, liczących od 1 do 5 pokoi. Inwestycja posiadać będzie także parking podziemny i komórki lokatorskie. Cztery budynki będą liczyć łącznie ok. 10.500 mkw powierzchni użytkowej mieszkalnej. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają do IV kwartału 2023 r. Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem, 30 proc. mieszkań zostało już sprzedanych w ramach przedsprzedaży. 

Spółka ALFA-BET Polska została Generalnym Wykonawcą Strefy Progress.  Cieszymy się, że wspólnie z OKAM będziemy mogli stworzyć nowy, ciekawy punkt na mapie Łodzi - inwestycja powstająca przy ul. Piotrkowskiej 217 wpisuje się w charakter sąsiadującej zabudowy kontynuując tradycyjną zabudowę kamieniczną, która została połączona z nowoczesną architekturą. Jesteśmy przekonani, że „Strefa Progress” będzie udanym początkiem naszej współpracy z OKAM, nie tylko na rynku łódzkim. - zaznacza Jakub Skiba, Prezes ALFA-BET Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa. 

Strefa Progress powstaje w ramach rewitalizacji budynków historycznych po dawnej odlewni żelaza Józefa Johna. Będzie to kolejna inwestycja OKAM w Łodzi - firma postawiła już w mieście budynek biurowy ŁÓDŹ.WORK, którym obecnie zarządza - na terenie dawnej fabryki Teodora Meyerhoffa. Innym zrealizowanym przez dewelopera projektem jest wspomniana Strefa Piotrkowska 217. 

Okam