26-09-2022

Trzy rodzaje zabudowy w dwunastym etapie Osiedla Księżnej Dąbrówki

Trzy rodzaje zabudowy w dwunastym etapie Osiedla Księżnej Dąbrówki
Liczący niespełna sto mieszkań etap Skarbcowa jest dwunastą odsłoną Osiedla Księżnej Dąbrówki, które od ponad dwóch dekad firma Nickel Development rozbudowuje w Dąbrówce na terenie Gminy Dopiewo pod Poznaniem. W sprzedaży pojawiły się właśnie mieszkania w trzech typach zabudowy, odpowiadające różnym potrzebom i preferencjom. Wspólnym mianownikiem będzie dla nich nie tylko lokalizacja, ale i rozwiązania technicznie ograniczające wpływ człowieka na środowisko naturalne.

W ofercie nowego etapu Osiedla Księżnej Dąbrówki są komfortowe domy w zabudowie szeregowej. Będzie ich 34 o metrażach ok. 97 m kw , a przy każdym z nich na podjeździe znajdą się dwa miejsca postojowe dla samochodów. Na piętrze zaprojektowano dwie loggie. Od strony frontowej będzie mniejsza, a od strony ogrodu – większa, na całą szerokość domu. Jej powierzchnia to ponad 10 mkw. Ponadto każdy z domów będzie posiadał taras i ogród.

Ciekawym i innowacyjnym pomysłem jest wrysowanie w karty produktowe domów alternatywnej aranżacji przestrzeni – ze ścianami działowymi, których ustawienie daje dodatkowe pomieszczenie na parterze. Jak przyznaje deweloper – to rozwiązanie adresowane do osób, które wybierają „home office” jako preferowany sposób pracy. 

– Przygotowując się do projektowania Skarbcowej po raz kolejny zaktualizowaliśmy naszą wiedzę o trendach, czerpiąc z badań i analiz rynku oraz zebraliśmy wnioski z poprzednich etapów Osiedla Księżnej Dąbrówki – mówi Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development. – Dzięki temu nasz zespół rozwoju produktu precyzyjnie potrafił dostosować strukturę mieszkań i domów w nowym projekcie do potrzeb rynkowych. Widząc umacniający się trend pracy hybrydowej, chcieliśmy dać naszym klientom możliwość komfortowego zaaranżowania przestrzeni, gdzie mogliby pracować. Obserwujemy, że na znaczeniu zyskują projekty multifunkcjonalne, z łatwą możliwością zmiany aranżacji przestrzeni. W przypadku zabudowy szeregowej będzie można np. w bardzo prosty projektowy sposób wydzielić pomieszczenie ze szklaną witryną z bezpośrednim wejściem od ul. Skarbcowej, idealne na gabinet, biuro czy atelier. – wyjaśnia. 

Druga grupa lokali, które wprowadza do oferty Nickel Development to 38 mieszkań dwupoziomowych w domach dwulokalowych. Przy nich znajdą się największe ogrody w tym etapie osiedla, a oprócz nich każde będzie miało również loggię. Poszczególne lokale będą mieć od 3 do 4 pokojów, w metrażach od 67 m kw. do 90 m kw.

Wyboru dopełniają 24 mieszkania, 2- i 3-pokojowe, o metrażach od 45 m kw. do 66 m kw., w dwóch niskich budynkach wielorodzinnych. Mieszkania na parterach posiadać będą tarasy i ogródki, a te na piętrze duże balkony. 

Powstanie zatem 96 mieszkań w trzech typach zabudowy o spójnej, współczesnej architekturze, nawiązującej akcentami do wcześniejszych etapów Osiedla Księżnej Dąbrówki – tak, aby wizualnie zachować odrębną tożsamość, a jednocześnie utrzymać spójność w obrębie większego obszaru. Nowoczesnego sznytu dodają budynkom szklane balustrady i ramy okienne w kolorze antracytowym. Elewacje będą zaś wykończone w jasnych kolorach przełamanych ciemniejszymi elementami wykończeniowymi o fakturze i barwie wiązu szarego. Niewątpliwym atutem będzie pełna infrastruktura, nowe drogi i chodniki, ułatwiające codzienną komunikację po osiedlu oraz sąsiedztwo parku rekreacyjno–sportowego przy Placu Szlaku Bursztynowego.

Wszystkie budynki zostaną wyposażone w pompy ciepła powietrze-woda. W domach szeregowych i dwulokalowych dodatkowo zaprojektowano instalację ogrzewania podłogowego, a jednostka wewnętrzna pompy ciepła umieszczona będzie ergonomicznie w zabudowie szafy w przedpokojach, z kolei zewnętrzna instalowana będzie na dachach. Tam jest również możliwość zamontowania instalacji fotowoltaicznej, które razem mogą przełożyć się na znaczące oszczędności. W budynkach wielorodzinnych dodatkowo w ramach udogodnień, znajdą się rozwiązania typu smart home, wspierające m.in. optymalne zarządzanie zużyciem mediów.

W obszarze rozwiązań ekologicznych Nickel Development wykracza poza sferę technologiczną i zachęca również do bardziej przyjaznego środowisku stylu życia. Obok każdego z budynków na tym etapie osiedla pojawią się wiaty rowerowe. 

– Liczymy na to, że przy poprawiającej się infrastrukturze w miastach i miasteczkach, przybywających ścieżkach rowerowych i rosnącej kulturze kierowców, coraz więcej osób będzie na co dzień przesiadać się z czterech kółek na dwa. Tym bardziej, że doskonale rozbudowana infrastruktura społeczna w Dąbrówce, pozwala załatwić wszystkie potrzebne sprawy w okolicy. Sklepy, przychodnie, apteki, szkoła, przedszkole – to wszystko jest w zasięgu spaceru, a rowerem można dotrzeć do każdego z tych miejsc w dosłownie kilka minut – wymienia Edyta Kołodziej. – Choć Dąbrówka nie jest miastem, to śmiało można powiedzieć, że spełnia postulat tzw. miasta 15-minutowego – dodaje z uśmiechem. 

Osiedle Księżnej Dąbrówki znane jest z tego, że mieszka tam często więcej niż tylko jedno pokolenie jednej rodziny. Charakter małej społeczności, przyjazne i bezpieczne otoczenie – to wszystko zachęca młodych, by sprowadzali do Dąbrówki swoich rodziców. Gdy w rodzinie pojawiają się dzieci, wówczas dziadkowie pomagają w opiece nad wnukami, a kiedy upływający czas sprawia, że i oni wymagają pomocy – są już pod ręką.

Biorąc pod uwagę zróżnicowanie lokali oferowanych w tym etapie przez Nickel Development, jest to bardzo możliwe. Osiedle powstaje w Dąbrówce od 22 lat, a zatem te osoby, które przeprowadziły się tam razem z rodzicami jako kilkuletnie dzieci, zaczynają właśnie wchodzić w dorosłe życie i będą szukały usamodzielnienia – szczególnie, gdy mają już swoich partnerów. Dla nich idealne będą mniejsze z oferowanych na Skarbcowej mieszkań. W budynku wielorodzinnym powierzchnie zaczynają się od 45 mkw. To w sam raz dla młodej rodziny. 

Dla nabywców na dalszych etapach życia, szczególnie dla rodzin z dziećmi, bardzo atrakcyjne są większe, nawet 80-metrowe mieszkania dwupoziomowe. Tym, którzy potrzebują najwięcej przestrzeni przypadną do gustu 97-metrowe domy szeregowe z czterema lub pięcioma pokojami.

Budowa Skarbcowej już się rozpoczęła, a jej zakończenie jest przewidziane na czwarty kwartał przyszłego roku. Aktualne ceny mieszkań zaczynają się od 367 tys. zł. Również ceny w przeliczeniu na metr powierzchni są tutaj atrakcyjne, ponieważ przy większych metrażach można liczyć nawet na ceny poniżej 8 tys. zł/mkw. Nabywcy mieszkań będą mogli skorzystać z dodatkowej usługi projektowania i wykończenia mieszkań i domów „pod klucz”, realizowanej przez YouNick Design. 

Szczegóły dotyczące oferty i standardu wykończenia można znaleźć na stronie internetowej dabrowki.com lub w Salonie Sprzedaży Nickel Development – w Poznaniu przy ul. Piątkowskiej 110. 

Nickel Development