22-10-2019

Unibep generalnym wykonawcą projektu Puławska186

Unibep generalnym wykonawcą projektu Puławska186
Unibep po raz kolejny partnerem Matexi Polska w inwestycji skierowanej do funduszy inwestycyjnych realizowanej w segmencie PRS (Private Rental Sector)

Przedmiotem umowy jest realizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami i garażem podziemnym. Projekt „Puławska 186” to budynek o wysokości 17 kondygnacji nadziemnych, mieszczący około 200 lokali mieszkalnych oraz 86 stanowisk parkingowych oraz trzy lokale usługowe.

Rozpoczęcie realizacji Inwestycji nastąpi w czwartym kwartale 2019 r., a zakończenie w III kwartale 2021 r. Puławska 186 jest kolejnym po Apartamentach Pereca projektem realizowanym przez Matexi w segmencie PRS (Private Rental Sector). Matexi Polska podobnie jak w przypadku wcześniejszej inwestycji, zakupionej ostatecznie przez fundusz z grupy Catella, oferuje cały budynek wraz z wykończonymi mieszkaniami na rzecz komercyjnych funduszy inwestycyjnych działających na rynku długoterminowego najmu mieszkań.

Zdaniem Moniki Perekitko, członka zarządu Matexi Polska: „Po raz drugi pracujemy wspólnie z Unibepem przy inwestycji realizowanej w segmencie PRS (Private Rental Sector), realizacje tego typu to duże wyzwanie z uwagi na wymagania inwestora  dotyczące samego budynku, jak i wykończenia 200 mieszkań pod klucz w jednym czasie.. Kierując się dobrymi doświadczeniami z projektu Apartamenty Pereca, postawiliśmy na sprawdzonego partnera i ponownie zaufaliśmy Unibepowi.”

Przygotowywany przez Matexi Polska budynek przy ul. Puławskiej 186 docelowo pomieści około 200 lokali. Jego lokalizacja czyni go doskonałym projektem z punktu widzenia inwestora działającego na rynku najmu długoterminowego w segmencie biznesowym, jak również potencjalnego mieszkańca i najemcy. Mieszcząca się tuż przy budynku stacja metra Wilanowska, pobliska Galeria Mokotów i lotnisko oddalone o niecały kwadrans drogi samochodem  to silne atuty, do których dochodzą także walory architektoniczne projektowanego budynku.

Matexi Polska