08-07-2022

Victoria Apartments od PCG oddana do użytku

Victoria Apartments od PCG oddana do użytku
Pierwsze osiedle z widokiem na wodę w Szczecinie już gotowe – to Victoria Apartments, zbudowane tuż przy jeziorze Dąbie. Szczecin nadal dysponuje atrakcyjnymi gruntami, czym zachwyca i kusi nie tylko deweloperów, a życie w mieście cyklicznie, z roku na rok, przenosi się coraz bliżej linii brzegowych okolicznych akwenów. Nowa inwestycja PCG to odpowiedź na długofalową strategię rozwoju miasta, Floating Garden 2050.

O tym, że lokalizacja jest najistotniejszym kryterium dla klienta poszukującego apartamentu, przekonywać nie trzeba. Takie osiedla, z których mieszkańcy mają szybki dostęp do centrum miasta, ale jednocześnie do głównych krajowych dróg i lotniska, a przy tym umiejscowione są nad wodą, wokół nietuzinkowej przyrody, cieszące ciszą i spokojem to odpowiedź na potrzeby dzisiejszych inwestorów. W tzw. wielkiej piątce (Warszawa, Trójmiasto, Kraków, Wrocław, Poznań) trudno o tak umiejscowione grunty. Trend budowania nad wodą i łączenia uroków miejskiego życia z przebywaniem w otoczeniu natury dotarł tam już dobrych kilka lat temu. Teraz zachwyca pod tym względem stolica zachodniopomorskiego. 

Victoria Apartments – spokój płynący z natury 

Szczecin to miasto, które w połowie jest zagospodarowane przez lasy i wodę. W ostatnich latach włodarze mocno akcentują ten atut Victoria Apartments, czyli osiedle położone nad samym jeziorem Dąbie. To przykład inwestycji budowanej zgodnie z misją Floating Garden 2050, która zakłada połączenie dynamiki i kreatywności miasta oraz przestrzeni i spokoju płynącego z natury. Współczesna metropolia daje wytchnienie, nie przytłacza i wciela w życie work-life balance.  

Szczecin: miłość od pierwszego wejrzenia

Tę ideę przyświecającą rozwojowi miasta, a także jego niesamowite położenie oraz wyjątkowy, żeglarski charakter samego jeziora Dąbie docenił kilka lat temu inwestor, firma deweloperska PCG z Wrocławia. Wrażenie na nim zrobiła dzika przyroda, latające nad głowami żurawie i orły bieliki, a także niepowtarzalny widok na zacumowane żaglówki. To wtedy jej prezes, Piotr Baran, wyobraził sobie osiedle, które wyrośnie tuż przy marinie.  

– Cztery lata temu jako żeglarz, stanąłem tutaj nad jeziorem Dąbie i zachwyciłem się tym unikatowym na skalę Europy miejscem. Bardzo chcieliśmy tu budować i włączyć się w strategię i wizję miasta opartą o zieleń i wodę. Z dumą pokazujemy dziś efekty naszych działań – mówił Piotr Baran, prezes PCG S.A. podczas uroczystego zakończenia pierwszego etapu budowy osiedla Victoria Apartments. 

Na evencie pojawili się m.in. przedstawiciele władz miasta, miejskiego wydziału urbanistyki i architektury, szczecińskiego i zachodniopomorskiego biznesu oraz honorowi konsule. Obecny na wydarzeniu wiceprezydent Daniel Wacinkiewicz przyznawał, że działania firmy są wspólne z wizją obraną przez Szczecin, a długofalowa strategia dolnośląskiego dewelopera robi wrażenie. 

– Ujęła nas ta chęć firmy do zrozumienia idei miasta w kontekście zagospodarowania terenów nad wodą. Floating Garden to jednak nie tylko woda, ale także zieleń – mówił Daniel Wacinkiewicz podkreślając dbałość firmy o naturę dookoła inwestycji i budowanie z jej poszanowaniem. 

W trakcie spotkania goście mieli okazję zwiedzić osiedle – wejść i odpocząć na imponującym tarasie widokowym z rozległym widokiem na marinę i żaglówki, a także odwiedzić eleganckie mieszkanie pokazowe i poznać efekt wykończenia apartamentu pod klucz, jaki proponuje deweloper. 

Dziesięć metrów od jeziora Dąbie 

Na osiedle Victoria Apartments składają się cztery wysokiej klasy apartamentowce. Znajdują się w nich 83 apartamenty i 2 lokale handlowo–usługowe. Metraże mieszkań zaczynają się od 40 m² i sięgają 70 m². W ofercie do wyboru są funkcjonalne układy: 2–, 3–, 4–pokojowe, a każdy apartament może zostać zaprojektowany pod klucz.
Inwestycja zlokalizowana jest na Prawobrzeżu, tuż przy Parku Krajobrazowym Doliny Dolnej Odry i bezpośrednio nad jeziorem Dąbie. Zachwyca żeglarskim klimatem, bujną roślinnością wokół i jednocześnie tym, jak świetnie jest skomunikowana z resztą miasta – do centrum dojedziemy zaledwie w kwadrans. 

Goście docenili jakość i dbałość o części wspólne. Uwagę przykuły także przestronne, przeszklone balkony z dodatkowym miejscem na przechowywanie oraz inteligentne i energooszczędne rozwiązania, jakie zastosował na osiedlu deweloper, czyli system smart home. Pozwala on m.in. przy pomocy aplikacji w telefonie czy tablecie na zdalne sterowanie oświetleniem sufitowym i ogrzewaniem, a także zdalne połączenie telefonu z domofonem w przypadku nieobecności w mieszkaniu.  

Pierwsi mieszkańcy osiedla odebrali już klucze do swoich apartamentów. Wciąż jest szansa, by zostać ich sąsiadami – w ofercie znajdziemy jeszcze kilka mieszkań na sprzedaż w gotowych budynkach.  Oddanie drugiego etapu Victoria Apartments przewidziane jest na IV kw. 2022 r. 

Jeszcze więcej mieszkań nad wodą

PCG to deweloper wywodzący się z Dolnego Śląska. Dotychczas, od ponad 30 lat, swoją działalność prowadził przede wszystkim we Wrocławiu i w Legnicy. Osiedlem Victoria Apartments rozpoczął działalność w Szczecinie. Firma zapowiedziała następne inwestycje mieszkaniowe na terenie Kępy Parnickiej i Wyspy Zielonej. To kolejne projekty w portfolio PCG, które realizowane będą nad wodą. 

PCG