03-11-2021

W Bohema Strefa Praga startuje kolejny etap rewitalizacji

W Bohema Strefa Praga startuje kolejny etap rewitalizacji
Umowa z Generalnym Wykonawcą kolejnych budynków historycznych z przeznaczeniem na lofty została podpisana
Generalnym Wykonawcą, który przeprowadzi rewitalizację budynków historycznych zlokalizowanych najbliżej stacji metra Szwedzka (etap F) w inwestycji: BOHEMA – Strefa Praga, zostanie FineTech Construction. Firma wykona rewitalizację 5 budynków historycznych po byłej m.in. fabryce kosmetyków, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra, przy zbiegu ul. Szwedzkiej i Strzeleckiej. Powstać ma tam ok. 190 wyjątkowych na skalę stolicy loftów. FineTech Construction odpowiada na BOHEMIE również za prace rewitalizacyjne budynków historycznych w centralnej części BOHEMY wokół komina (etap B – Glicerynownia, Kotłownia, Komin i teren wokół komina).
 
W ramach kontraktu zleconego przez OKAM, Generalny Wykonawca odpowiadać będzie za rewitalizację 5 budynków, noszących nazwy po mieszczącej się tu kiedyś fabryce kosmetyków, w tym tzw. Budynku Produkcyjnego, Pudełkarnii, Magazynu Centralnego, Wieży oraz Budynku Elektryka, znanego również jako Rogatka, o łącznej powierzchni wynoszącej około 11 tys. mkw. W ramach prac powstać ma blisko 200 loftów, umiejscowionych w budynkach 2 i 4-kondygnacyjnych z lokalami handlowo-usługowymi na parterze, a także z przebiciem/bezpośrednim przejściem przez Budynek Produkcyjny do serca BOHEMY (plac z kominem).  
 
- Kolejny etap rewitalizacji BOHEMA – Strefa Praga obejmie znaczącą część budynków pofabrycznych zlokalizowanych od ulicy Szwedzkiej. Rewitalizacja zabudowań przeprowadzona zostanie z zachowaniem industrialnego i historycznego charakteru budynków. Powstałe tu lofty będą mieć niepowtarzalny charakter i podobnych w Warszawie na ten moment nie znajdzie się nigdzie indziej. Cieszymy się, że udało nam się znaleźć wykonawcę, który jest w stanie sprostać oczekiwaniom pokładanym w tym wyjątkowym projekcie, co pokazała nasza współpraca przy okazji etapu B. Jestem przekonany, że efekty naszych wspólnych działań zachwycą wszystkich warszawiaków a w szczególności miłośników wyjątkowej atmosfery oryginalnych, industrialnych przestrzeni z nutką historii w tle - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital. W budynkach znajdzie się również 16 lokali usługowych. 
 
Prace budowlane FineTech Construction rozpoczną się w październiku 2021 r., a termin ich zakończenia przewidziany jest w IV kwartale 2023 r.
 
- Współpraca między OKAM Capital a FineTech Construction trwa już od ponad 3 lat, tym bardziej cieszy nas zaufanie, którym po raz kolejny obdarzył nas inwestor, zlecając wykonanie rewitalizacji kolejnego etapu inwestycji BOHEMA - Strefa Praga. Etap F jest nie lada wyzwaniem dla generalnego wykonawcy, niemniej jednak doświadczenie wyniesione z poprzednich projektów, w tym dwóch realizowanych dla OKAM Capital, pozwala nam z sukcesem patrzeć na realizację tego projektu. W FineTech Construction dbamy o to, by kolejne pokolenia w dynamicznej rzeczywistości XXI wieku nie straciły poczucia swoich korzeni i wartości historycznej otaczających budynków - podobnie jest w przypadku BOHEMA – Strefa Praga, która po części dzięki nam oddaje warszawskiej społeczności zamkniętą w przestrzeni duszę starej Warszawy – podkreśla Włodzimierz Bogiel, CEO FineTech Construction. 
 
Na inwestycji BOHEMA - Strefa Praga, FineTech odpowiedzialny jest również za rewitalizację etapu B (poza Warzelnią), którego realizacja ma być zakończona w 2022 roku. 
 
W ramach etapu A BOHEMY - 303 mieszkania z lokalami komercyjnymi na parterze, zostały już w całości sprzedane i oddane do użytkowania w 2020 roku. Z kolei lokale w etapie C (264 mieszkania), którego realizacja zostanie zakończona w IV kwartale 2022 roku, zostały sprzedane w 95 proc. Inwestycja będzie stanowić przestrzeń mieszkalną, handlową, biurową oraz kulturalną – łącząc przeszłość i historyczne dziedzictwo z nowoczesnością i tworząc nową jakość życia w tej części Pragi.
Okam