12-06-2019

W Katowicach powstaje osiedle z własną aleją parkową

W Katowicach powstaje osiedle z własną aleją parkową
Na Brynowie, przy ul. Ceglanej, powstaje nowe osiedle mieszkaniowe Ceglana Park. Za projektem stoi LC Corp, ogólnopolski deweloper znany nie tylko z projektów mieszkaniowych, ale także komercyjnych, m.in. słynnego wieżowca Sky Tower we Wrocławiu. W Katowicach deweloper postawił na nietypową koncepcję – przez całe osiedle będzie przebiegać zielona aleja spacerowa, zaplanowano też miejsce na staw. Inspiracją dla projektantów stały się sąsiadujące z osiedlem tereny Parku Kościuszki i Katowickiego Parku Leśnego

Działka przy ul. Ceglanej, na której budowane jest osiedle, leży w odległości zaledwie 2 km od centrum Katowic. To niewątpliwy atut inwestycji, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę to, że w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się przystanek autobusowy i tramwajowy. Kameralny, zielony charakter osiedla, jak i same jego otoczenie mają stanowić swoistą przeciwwagę dla szybkiego tempa życia w mieście. W najbliższym sąsiedztwie znajdują się Park Kościuszki i Katowicki Park Leśny. Pieszo dojdziemy stąd także do Muchowca i Doliny Trzech Stawów. Z ul. Ceglaną bezpośrednio będzie sąsiadował tylko pierwszy, najwyższy budynek. Kolejne etapy powstaną niejako w głębi osiedla, co w połączeniu z ograniczonym ruchem kołowym na terenie inwestycji przełoży się na ciszę i spokój. Dopełnieniem koncepcji będą staw i zielona aleja spacerowa.

Mieszkanie przy parku

Pierwszy etap Ceglana Park obejmuje mieszkania o różnorodnym metrażu – od dwupokojowych po czteropokojowe lokale. W kolejnych etapach dostępne będą dodatkowo kawalerki, wybrane lokale z antresolami, z tarasami na najwyższych piętrach lub ogródkami na parterze. Projekty mieszkań są funkcjonalne i w optymalny sposób wykorzystują dostępną powierzchnię. Wiele lokali posiada wychodzące na dwie strony świata okna – ważny aspekt przy wyborze mieszkania. Nie zabrakło też udogodnień takich, jak garaż podziemny, komórki lokatorskie czy cichobieżne windy w każdej klatce schodowej. W ofercie pierwszego etapu są także lokale usługowe usytuowane od strony ul. Ceglanej.

Ogólnopolski deweloper

Inwestorem odpowiedzialnym za osiedle Ceglana Park jest LC Corp – ogólnopolska grupa deweloperska, jeden z pięciu liderów na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Osiedla pod szyldem LC Corp powstają m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku i Łodzi. Są to zarówno duże, wieloetapowe inwestycje, jak i mniejsze projekty. We Wrocławiu spółka LC Corp znana jest m.in. z budowy wieżowca Sky Tower i Arkad Wrocławskich. W Katowicach deweloper zrealizował budynek komercyjny Silesia Star.

LC Corp