23-10-2021

W warszawskim Wilanowie startuje Royal Residence

W warszawskim Wilanowie startuje Royal Residence
Ostatnie takie miejsce w Wilanowie
Grupa Robyg rozpoczyna nową inwestycję na warszawskim Wilanowie – osiedle Royal Residence powstanie przy ul. Sarmackiej, na powierzchni około 9 hektarów o potencjale budowlanym ponad 90 tys. PUM. Osiedle będzie malowniczo zlokalizowane w wyjątkowo atrakcyjnej części Wilanowa i będzie doskonale skomunikowane z centrum. Etap 1szy obejmie kompleks niskich, ekskluzywnych 4-piętrowych budynków z apartamentami w metrażach do 160 mkw. oraz kameralnym pasażem usługowym.
 
Bardzo duża część tego terenu zostanie przeznaczona na tereny zielone, co istotnie zwiększy współczynnik zieleni na osiedlu. Zachowana zostanie także w dużym stopniu naturalna zieleń parkowa, bez absolutnie żadnej ingerencji dewelopera. To całkowicie nowy projekt realizowany z ukłonem w stronę ESG – znajdą się tu wszystkie najnowsze elementy eco w standardzie. Mieszkania będą wyposażone w przestronne tarasy sięgające aż do 100 mkw., loggie, balkony i zaaranżowane ogródki. Ponadto Robyg zainstaluje stacje ładowania samochodów elektrycznych. Spółka uzyskała pozwolenie na budowę I etapu osiedla.
 
- To ogromny, wyjątkowy teren i ostatnie takie miejsce w Wilanowie – które pozwoli nam pokazać pełnię naszych możliwości, a także konsekwentne inwestycje w innowacyjność. Na większości osiedli instalujemy fotowoltaikę, system Smart House firmy Keemple, a do 2024 roku planujemy całkowite przejście na energię pochodzącą z odnawialnych źródeł w procesie budowalnym. Tym samym wyprzedzimy założenia dyrektywy Fit for 55, która zakłada osiągnięcie tego celu do 2030. Projekty architektoniczne są przygotowywane z niezwykłą starannością – tereny wspólne będą spójne i atrakcyjne. Planujemy liczne obszary zielone, oczka i mgiełki wodne, fontanny, strefy jogi, kąciki malucha, ogrody deszczowe, place zabaw, siłownie z sauną, stacje rowerowe, monitoring wizyjny HD i ładowarki samochodów elektrycznych oraz ławki solarne. Ponadto zastosujemy farby antysmogowe i kostkę pochłaniającą zanieczyszczenia. Przygotujemy specjalne tereny spacerowe, a także budki dla ptaków, domki dla owadów i nawierzchnie biologicznie czynne. Nasza filozofia to tworzenie wielofunkcyjnych przestrzeni, które spełniają wszystkie potrzeby mieszkańców. Sklepy, centra fitness, przedszkola, żłobki, galerie handlowe, restauracje – wszystko, co zapewnia komfortowe życie zaledwie o kilka kroków od domu. W Wilanowie jesteśmy jednym z pionierów, od początków Miasteczka angażowaliśmy się w kierunki rozwoju tego obszaru, inwestowaliśmy w infrastrukturę publiczną, finansowaliśmy budowę skrzyżowań, boiska Orlik, czy mostu przez Potok Służewiecki, a nowe osiedle Royal Residence będzie klamrą spinającą nasze dokonania na tym terenie – podkreśla Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Robyg.
 
Wszystkie lokale w standardzie, bez dodatkowych kosztów, zostaną wyposażone w system Smart House firmy Keemple – który podnosi komfort i bezpieczeństwo użytkowania oraz umożliwia obniżenie kosztów eksploatacyjnych nawet o 30 proc. Jest to obecnie jedno z ważniejszych oczekiwań, jakie klienci mają wobec infrastruktury mieszkaniowej – ekologiczne rozwiązania wspierające oszczędzanie i pozytywne dla klimatu są kluczowym elementem strategii zrównoważonego rozwoju Robyg.
 
Na osiedlu będą zainstalowane panele fotowoltaiczne zasilające w energię części wspólne, oświetlenie LED, zaprojektowano także atrakcyjne tereny zielone. Osiedle będzie ogrodzone, zapewnione będzie bezpieczeństwo, ochrona i monitoring. Między budynkami zaplanowano strefę zieleni pełną bujnej, różnorodnej roślinności. Znajdzie się tu także plac zabaw dla dzieci, wewnętrzna strefa fitness i miejsca relaksu dla dorosłych. Ścieżki spacerowe, rowerowe i elementy małej architektury dopełnią całości.
 
- Inwestycja Royal Residence to nasze kolejne ‘miasto w mieście’. W Wilanowie zbudowaliśmy już 4500 mieszkań, a nowe osiedle pozwoli na zaoferowanie 1600 nowych. Zakupiliśmy w tym celu ogromny teren, gdzie będzie niska zabudowa i dużo zieleni. Dzięki temu istotnie rozszerzymy naszą warszawską ofertę w tym roku i następnych latach. Wilanów to wyjątkowa dzielnica – świetnie zagospodarowana, a przy tym zapewniająca ciszę i wiele możliwości rozrywki i rekreacji.
 
Dlatego klienci chętnie kupują tu mieszkania – w tym roku notujemy rekordy sprzedaży i dlatego przyspieszamy wprowadzanie nowych lokali. Zwłaszcza, że łączna podaż deweloperów w Warszawie mocno się skurczyła i obecnie wystarcza zaledwie na 1 kwartał do przodu. Stawiamy na rozwiązania przyjazne środowisku, na naszych osiedlach projektujemy tereny zielone tak, aby ograniczyć oddziaływanie promieniowania słonecznego i nie dopuścić do przegrzania środowiska oraz wprowadzić retencję wody – przez system korzeniowy i liście – czyli powierzchnię biologicznie czynną. Wdrażamy ideę ogrodów deszczowych dla zatrzymywania wody, wprowadzamy oszczędzanie energii dzięki instalacjom LED, światłowodom i panelom fotowoltaicznym.
 
Bezpieczeństwo mieszkańców zapewniają rolety sterowane elektrycznie, antywłamaniowe okna i drzwi, monitoring wizyjny w budynkach i wokół nich oraz ochrona w lobby. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, mieszkania Robyg pozwalają na elastyczną aranżację wnętrz. Każdy może dostosować soje M do indywidualnych potrzeb i wymagań, tak aby pasowało do jego stylu życia. Głównym celem jest zapewnienie komfortu i wygody użytkowania mieszkań. Projektujemy lokale dające poczucie przestrzeni i zapewniające jak najwięcej światła dziennego, z ponadstandardową wysokością, dużymi oknami oraz przestronnymi balkonami i tarasami – mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Robyg SA.
 
Royal Residence - etap I - to enklawa nowoczesnych, 4 piętrowych budynków, zaprojektowanych z myślą o najbardziej wyrafinowanych gustach. Rezydencja swoją architekturą doskonale wpisuje się w charakter prestiżowej dzielnicy, jaką jest Wilanów:
Apartamenty do 160 m2 oraz lokale usługowe na parterach budynków
Atrakcyjne, duże tarasy, loggie, balkony i zaaranżowane ogródki
Eleganckie elewacje w stonowanej kolorystyce z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów
Wewnętrzny dziedziniec zaaranżowany zielenią z placem zabaw dla dzieci
Indywidualnie zaprojektowane, eleganckie lobby wejściowe z portierem
Wewnętrzna strefa fitness dla mieszkańców osiedla
Stacje ładowania samochodów elektrycznych
 
Miasteczko Wilanów to jedna z najbezpieczniejszych dzielnic Warszawy. Jest pięknie położone – w pobliżu znajduje się Pałac i park w Wilanowie, Park Natolin, Ogród Botaniczny i Plaża Zawady. Jest także samowystarczalne – zaletą jest duża dostępność sklepów, restauracji i kawiarenek, salonów kosmetycznych czy fryzjerów.
 
Wilanów jest także atrakcyjny dla rodzin – są tu liczne place zabaw, klubiki dla dzieci, przedszkola, szkoły, przychodnie lekarskie i punkty usługowe. To też miejsce idealne dla osób aktywnych, które mają do dyspozycji siłownie plenerowe, ścieżki biegowe i rowerowe oraz pole golfowe.
 
Wilanów jest oddalony od centrum tylko o 10 km, miasteczko jest zadbane i estetyczne – wyróżnia je spójna architektura, brak reklam na ulicach i liczne tereny zielone. Dzielnica nadal dynamicznie się rozwija – w planach jest szybki tramwaj i ogromne centrum handlowo-rozrywkowe.
Robyg