10-01-2020

Wiecha w Diasferze Łódzkiej

Wiecha w Diasferze Łódzkiej
W czwartek 9 stycznia na placu budowy Diasfery Łódzkiej, inwestycji mieszkaniowej prowadzonej przez poznańską firmę Duda Development, obchodzono tradycyjną budowlaną uroczystość wiechy

Wywodząca się z wiekowej tradycji cechowej wiecha to zwyczaj polegający na ozdobieniu specjalnym wieńcem jednego z najwyższych punktów powstającej konstrukcji. Zawieszeniu towarzyszy zwykle radosne świętowanie i poczęstunek – i nie inaczej było także tym razem. 

Według zwyczaju na wiechę gospodarz budowanego domu zaprasza swoich robotników. W roli gospodarza wystąpili firma deweloperska Duda Development oraz generalny wykonawca inwestycji, FB ANTCZAK. Do świętowania zaproszona została nie tylko ekipa budowlana, lecz także lokalne władze oraz goście ze świata mediów. Swoją obecnością uroczystość uświetniła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Obecny był również Michał Śmiechowicz, dyrektor łódzkiego Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej, Marta Sakowska i dyrektor Paweł Laskowski z oddziału ds. Nieruchomości tegoż biura, prezes zarządu Fundacji Urban Forms Teresa Latuszewska-Syrda oraz przedstawiciele Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, a także przedstawiciele i przedstawicielki lokalnych i ogólnopolskich mediów.

Zanim przystąpiono do świętowania, zaproszeni goście powiedzieli kilka słów do zebranych. Głos zabrał prezes zarządu Duda Development Maciej Duda, który opowiedział o inwestycji – podobnie jak występujący po nim Tomasz Borowiak, reprezentujący odpowiedzialne za projekt Diasfery biuro architektoniczne MODOarchitecture. Ze sceny przemówiła również prezydent Zdanowska.

 

Duda Developmnet