10-12-2019

Windą Schindlera na 100 metrową Hanza Tower

Windą Schindlera na 100 metrową Hanza Tower
Hanza Tower zapewnia przepiękne widoki na panoramę Szczecina z tarasu na ostatnim, 27 piętrze, na wysokości 100 metrów. Ale żeby móc podziwiać – trzeba się tam dostać. Zapewnią to nowoczesne windy firmy Schindler

- W tak wysokim budynku, jakim jest Hanza Tower, ważne jest zapewnienie dużej szybkości przemieszczania się między piętrami, cicha praca, oszczędność energii i bezpieczeństwo. Rozstrzygając przetarg na rozwiązania dźwigowe wybraliśmy szwajcarską niezawodność. - mówi Małgorzata Ostrowska, członek Zarządu i Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction. - Hanza Tower będzie obsługiwana przez 12 wind osobowych Schindler 3300 i 5500. 
 
Sprawdzone przez setki tysięcy instalacji na całym świecie, najbardziej wydajne z dostępnych urządzeń, szwajcarskie dźwigi Schindler 3300 i 5500, dzięki zastosowanym w nich systemom napędowym i sterowania, zwiększają prędkość jazdy oraz eliminują hałasy i drgania, co sprawia, że podróż windą jest szybka i płynna. Urządzenia osiągają prędkość od 1 do 3 m/s. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym w obszarze ekologii: napędom z funkcją zwrotu energii oraz przyjaznym środowisku materiałom, budynek, w którym są zastosowane, jest bardziej ekologiczny. Konstrukcja jest zwarta, wytrzymała, a zarazem lekka i produkowana bez użycia szkodliwych substancji oraz zużywająca niewiele energii podczas pracy. Materiały nadają się w niemal 100 procentach do recyklingu. Ponadto dźwigi Schindler, dzięki możliwości zastosowania wielu linii dekoracyjnych, materiałów i kolorów, umożliwiają stworzenie unikatowego projektu, który łączy piękno z funkcjonalnością.
 
W budynku Hanza Tower, na liczącej ponad 54 tys. m kw. powierzchni całkowitej, będą się mieścić apartamenty, biura i pomieszczenia handlowo-usługowe. Luksusowe lokale mieszkalne zajmą największą, liczącą 22 tys. m kw. powierzchnię budynku. Będzie ich 480. Powierzchnie handlowo-usługowe i biurowe łącznie zajmą 11 tys. m kw. Ten prestiżowy, jeden z najbardziej wyczekiwanych obiektów, mieszkańcy Szczecina zyskają w przyszłym roku. 
 

 

J W Construction