26-03-2020

Wirtualny spacer w drodze do komercjalizacji obiektów biurowych

Wirtualny spacer w drodze do komercjalizacji obiektów biurowych
Firma doradcza Walter Herz wdraża usługę spacerów wirtualnych po budynkach komercyjnych

- W ramach poszukiwania nowych rozwiązań wdrażamy usługę wirtualnego spaceru po nieruchomościach, które obsługuje nasza firma. Warszawskie Centrum Królewska, za które odpowiadamy jako wyłączny agent komercjalizacji to pierwszy obiekt, w którym uruchomiliśmy to rozwiązanie. Wirtualne spacery po budynkach uzupełnią system usług internetowych i telefonicznych, jakie wprowadziliśmy właśnie do obslugi klientów. Jestem przekonany, że ułatwi to firmom podejmowanie decyzji w zakresie wynajmu powierzchni i pozwoli utrzymać płynność rezerwacji – informuje Bartłomiej Zagrodnik, Managing Partner/CEO w Walter Herz.             

- Uważam, że wiele branż może zyskać na szerszym wprowadzeniu usługi wizualizacji wnętrz. Nie tylko firmy poszukujące powierzchni do wynajęcia oraz biura i agencje nieruchomości, ale także deweloperzy, projektanci budynków i wnętrz, restauracje, hotele, czy indywidualni właściciele nieruchomości przeznaczonych na wynajem lub sprzedaż. Wirtualne oglądanie wprowadzają przecież masowo także muzea, galerie i inne placówki kulturalne, a niebawem prawdopodobnie standardem staną się także wirtualne showroomy motoryzacyjne, czy na przykład modowe - dodaje Bartłomiej Zagrodnik.   

Dzięki wirtualnemu spacerowi można zobaczyć Centrum Królewska od środka. Pospacerować korytarzami i wyjrzeć z okien jednego z najbardziej rozpoznawalnych i reprezentacyjnych budynków biurowych w Warszawie. Zobaczyć widok na Ogród Saski i Starówkę, jaki oferuje ten utytułowany biurowiec, zaprojektowany w pracowni APA Kuryłowicz & Associates. 

Monika Gałat-Nipochorska, przedstawiciel inwestora, Wiceprezes Zarządu Rezydent SA. zaznacza, że dzięki ciągłemu proces modernizacji, jakiemu poddawane jest Centrum Królewska oraz wprowadzanym nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, budynek cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród nabywców. – Biurowiec zapewnia m.in. systemy bezpieczeństwa, które spełniają wymagania takich instytucji, jak fundusze inwestycyjne czy ambasady – dodaje.

Michał Karolkiewicz, Junior Negotiator w Walter Herz, zwraca również wagę na zaawansowane rozwiązania do spotkań, jakimi dysponuje Centrum Królewska. I informuje, że w biurowcu usytuowanym przy skrzyżowaniu ulicy Marszałkowskiej z Królewską dostępne jest już tylko jedna wolna powierzchnia biurowa, która mieści się na 11 piętrze w budynku. - Biuro o powierzchni około 500 mkw. ma układ gabinetowy, ale istnie możliwość dostosowania powierzchni do indywidualnych potrzeb najemcy – podaje.

Czternastokondygnacyjny budynek, dysponujący niemal 11 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A, oferuje także trzypoziomowy parking podziemny dla ponad 100 aut z bezobsługowym wjazdem oraz parking dla rowerów, szatnie dla rowerzystów i stanowiska ładowania samochodów elektrycznych. Centrum Królewska posiada certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Very Good w kategoriach Building Management oraz Asset Performance.

Walter Herz