08-05-2023

Współpraca, na której wszyscy zyskują

Współpraca, na której wszyscy zyskują
W ostatnich latach polskie miasta rozwijały się w błyskawicznym tempie – według danych GUS w 2022 r. zbudowano w naszym kraju 238,6 tys. nowych mieszkań, najwięcej od 1979 roku. Postępująca urbanizacja wymaga jednak równie szybkiej rozbudowy infrastruktury komunikacyjnej. W tych działaniach władze miejskie coraz częściej wspomagane są przez deweloperów. Przykładem takiej współpracy są inwestycje drogowe realizowane przez firmę Develia w Krakowie.

W dzielnicy Czyżyny, przy ulicy Galicyjskiej Develia realizuje rozbudowany kompleks mieszkaniowy Centralna Park. Inwestycja cieszy się dużą popularnością wśród nabywców mieszkań w stolicy Małopolski – obecnie w budowie znajdują się  ósmy, dziewiąty i dziesiąty etap tego projektu. Kupujący doceniają funkcjonalne mieszkania o zróżnicowanej powierzchni, zastosowanie energooszczędnych materiałów, dobry dostęp do komunikacji miejskiej oraz bliskość terenów rekreacyjnych. Aby jeszcze bardziej usprawnić komunikację osiedla z innymi częściami Krakowa, w 2022 roku Develia w porozumieniu z władzami miejskimi zakończyła budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Centralnej i Sołtysowskiej, co pozwoliło rozładować tworzące się w tej okolicy korki.

To tylko część udogodnień komunikacyjnych, jakie Develia prowadzi w  Czyżynach. –  Obecnie rozbudowujemy układ drogowy o kolejne rondo i nową drogę łączącą ulicę Centralną z ulicą Na Załęczu. To usprawni komunikację w tym rejonie. W ramach tych inwestycji przebudowywane są również sieci wodociągowe, gazowe, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także infrastruktura ciepłownicza, co zwiększy bezpieczeństwo i komfort mieszkańców całej dzielnicy. Warto podkreślić, że całkowity koszt budowy po naszej stronie to 21,5 mln złotych  – mówi Mariusz Poławski, wiceprezes firmy Develia.

Budowa nowego ronda i połączenia ulic Centralnej i na Załęczu powinna zakończyć się do końca III kwartału bieżącego roku. Dodatkowo Develia oczekuje na zezwolenie dotyczące budowy prawoskrętu z ulicy Centralnej w Nowohucką. Trwają także ostatnie negocjacje umowy z Zarządem Dróg Miasta Krakowa w sprawie rozbudowy skrzyżowania ulic Sołtysowskiej i Podbipięty. Łączny koszt obu tych projektów może wynosić 23-28 mln zł.

- W Develii przykładamy dużą wagę do jakości przestrzeni miejskiej, w jakiej realizujemy nasze projekty mieszkaniowe. Zbudowanie osiedla to nie wszystko – inwestycję należy odpowiednio dopasować do istniejącej tkanki miejskiej, aby klienci mogli komfortowo mieszkać przez dziesięciolecia. Jednym z czynników, które decydują o sukcesie projektu, jest sprawna komunikacja i odpowiednio rozbudowana infrastruktura. Dlatego też jesteśmy otwarci na rozmowy z władzami miejskimi o inwestycjach drogowych, które mogą wydatnie podnieść wygodę życia w danej lokalizacji. Nasze realizacje w krakowskich Czyżynach są tego najlepszym dowodem – dodaje Mariusz Poławski.

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 41 osiedli, składających się w sumie ze 119 etapów inwestycyjnych – to ponad 16,5 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 860 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Develia