20-09-2021

ZDM i Robyg oddał most w Wilanowie

ZDM i Robyg oddał most w Wilanowie
Nowy wjazd do Miasteczka Wilanów już działa
ZDM i Grupa Robyg zbudowali i oddali do użytkowania most przez Potok Służewiecki na warszawskim Wilanowie. Przeprawa stworzyła nowy wjazd do Miasteczka Wilanów oraz połączyła ulicę Sarmacką ze skrzyżowaniem al. Wilanowskiej i ul. Kosiarzy. Deweloper wybudował przedłużenie ul. Sarmackiej i most nad potokiem wraz z ciągami dla pieszych oraz przejazdem rowerowym, natomiast ZDM przebudował skrzyżowanie.
 
Grupa Robyg zbudowała dotychczas ponad 4500 mieszkań na Wilanowie i rozpoczyna nową inwestycję na Wilanowie – spółka sfinalizowała zakup gruntu o potencjale budowlanym ponad 100 tys. PUM.
- Wilanów jest bardzo młodą dzielnicą, która w ostatnich latach prężnie się rozwija. Powstaje tu wiele nowych budynków, a w związku z tym przybywa mieszkańców – co szczególnie nas cieszy. Ważne jest to, aby inwestorzy budujący te wspaniałe apartamentowce dbali o przestrzeń wokół nich. Mam na myśli usprawnienia komunikacyjne. Cieszymy się, kiedy inwestorzy sami z siebie o tym myślą. Mamy na to dobry przykład, jakim jest firma Robyg, która wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich oddaje bardzo potrzebną i pożądaną inwestycję. Przepust z ulicy Sarmackiej w aleję Wilanowską jest nowym korytarzem, otwierającym Miasteczko Wilanów we wszystkie strony. Wszystko za sprawą tego, że nowa ulica daje możliwość jazdy we wszystkich kierunkach. Także odcinek drogi, który korkował się w godzinach szczytu, ma w końcu alternatywę wjazdu i wyjazdu. Mam nadzieję, że inwestycja okaże się pomocna dla kierowców oraz mieszkańców Wilanowa – powiedział Artur Buczyński, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów.
 
- Z dumą uczestniczymy dziś w oddaniu do użytkowania kolejnej publicznej inwestycji, którą mieliśmy możliwość zrealizować wspólnie z ZDM Warszawa na rzecz warszawiaków i mieszkańców Wilanowa. Od lat jesteśmy zaangażowani w tworzenie Miasteczka Wilanów i budowę tutejszej społeczności. Oddaliśmy mieszkańcom na Wilanowie ponad 4500 mieszkań – czyli co trzeci lokal w całej dzielnicy – i sfinansowaliśmy wiele obiektów infrastruktury publicznej – m.in. drogi, skrzyżowania, sygnalizacje świetlne, boisko Orlik, a nawet zespół fontann. Most, który dziś zostaje oddany do użytkowania, to ogromna inwestycja, wymagająca znaczących nakładów i wielu miesięcy działań konstrukcyjnych. Ale tworzy on nowy wjazd do Miasteczka Wilanów i pozwoli mieszkańcom szybciej, sprawniej przemieszczać się do innych dzielnic. Zmniejszą się korki w godzinach szczytu, a komfort życia w Miasteczku Wilanów nabierze nowego wymiaru. Społeczna odpowiedzialność biznesu to dla Robyg więcej niż tylko odpowiedzialność za działalność naszej firmy. Co najważniejsze, to szansa na zbudowanie lepszej przyszłości. Wspieramy lokalne fundacje, współpracujemy z lokalnymi biznesami oraz bierzemy udział w wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Dla dzielnic i miast wykonujemy bezpłatne projekty infrastrukturalne. Grupa Robyg od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. Naszą odpowiedzialność rozumiemy przede wszystkim jako tworzenie lokalnych społeczności. Projektujemy i budujemy strefy rekreacyjne, miejsca do grillowania, place zabaw, siłownie zewnętrzne, strefy fitness z saunami wewnętrznymi, przestrzenie coworkingowe i place zabaw dla dzieci dostępne dla wszystkich mieszkańców. Te zielone i rekreacyjne strefy to doskonała okazja do spotkań towarzyskich dla sąsiadów. Inwestycje Robyg to wielofunkcyjne przestrzenie, które spełniają wszystkie potrzeby mieszkańców. Dbamy też o ekologię i wdrażamy najnowsze rozwiązania technologiczne – jak zielone ściany i dachy, farby antysmogowe, ogrody deszczowe, łąki kwietne, tereny zielone, parki, oczka i mgiełki wodne, instalacje fotowoltaiczne, ładowarki do samochodów elektrycznych czy ławki solarne. ESG – misja troski, odpowiedzialności i wsparcia w Robyg obejmuje tworzenie wspólnot mieszkańców, ochronę środowiska, stosowanie ekologicznych rozwiązań i oszczędność energii. Od 20 lat Robyg jest aktywnym uczestnikiem życia mieszkańców Warszawy – działamy już w 9 dzielnicach, mamy bank ziemi na ponad 11.000 mieszkań i co roku sprzedajemy w stolicy ponad 1800 lokali, co daje nam udział w rynku na poziomie 10%. Dziś oddajemy w ręce mieszkańców most, który jest symbolem naszego zaangażowania i wkładu dla całej wilanowskiej społeczności. Życzymy Wam szybkich i bezpiecznych podróży tą nową przeprawą! – mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Robyg.
 
Nadwodne przedłużenie Sarmackiej składa się z jezdni z jednym pasem w każdą stronę, przedzielonych pasem z kostki. Po zachodniej stronie przeprawy jest przejazd rowerowy, będący przedłużeniem drogi rowerowej na Sarmackiej i łączy się z ciągiem po południowej stronie potoku. Po obu stronach jezdni znajduje się zieleń i chodniki. Na południe od przeprawy wytyczono przejście dla pieszych i przejazd rowerowy w ciągu popularnej trasy wzdłuż potoku.
 
Zarząd Dróg Miejskich przebudował skrzyżowanie al. Wilanowskiej z ul. Kosiarzy tak, aby możliwe było podłączenie do niego ul. Sarmackiej. Skrzyżowanie ma przejścia dla pieszych z sygnalizacją z każdej strony. Każde z nich ma pośrodku azyl i płyty z wypustkami dla niedowidzących. Z al. Wilanowskiej w Sarmacką można skręcić dodatkowym lewo- i prawoskrętem. Zachodnią stroną skrzyżowania jest poprowadzona droga rowerowa od ulicy Sarmackiej, która łączy się z trasą po północnej stronie al. Wilanowskiej.
 
Robyg od wielu lat angażuje się we wspieranie potrzebujących, finansowanie infrastruktury publicznej, sportu, sztuki i kultury. W uznaniu zaangażowania społecznego oraz realizowania idei odpowiedzialnego biznesu Grupa Robyg otrzymała tytuł Firmy Dobrze Widzianej 2020 – nagrodę Business Center Club (BCC) pod patronatem Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W okresie pandemii koronawirusa firma przeznaczyła ponad 2500 tysięcy złotych na rzecz placówek medycznych i osób narażonych na zakażenia.
 
Kluczowe inwestycje infrastrukturalne Grupy Robyg 
 
Park Odolany w Warszawie
Siłownie plenerowe na Bemowie, Mokotowie i w Wilanowie
Zespół fontann w Wilanowie
Boisko Orlik w Wilanowie
Budowa boiska przy szkole podstawowej na Morenie w Gdańsku
Park z obiektami sportowo-rekreacyjnymi położonego w dzielnicy Jasień w Gdańsku
Parki, drogi, skrzyżowania i systemy komunikacyjne w Warszawie i Gdańsku
W Gdańsku realizuje liczne drogi, skrzyżowania i ciągi komunikacyjne, nasadzenia drzew
W Poznaniu Robyg realizuje infrastrukturę publiczną ponad 20 mln zł – zbuduje i udostępni mieszkańcom Poznania znaczące obiekty infrastruktury publicznej. Są to duże i ważne przedsięwzięcia na terenie Ostrowa Tumskiego i w bezpośrednim otoczeniu wyspy. Będzie to największa inwestycja infrastrukturalna historycznie w Poznaniu dokonana przez prywatnego inwestora. Inwestycje obejmą m.in.: 
budowę pełnej infrastruktury drogowej w ramach ul. Św. Wincentego
kładkę dla pieszych i ścieżkę rowerową, które przywrócą mieszkańcom możliwość rekreacyjnego korzystania z terenów Ostrowa Tumskiego oraz połączenie z Cytadelą
budowę dwóch mostów wraz z kładkami dla pieszych i rowerzystów: nad Cybiną i nad Kanałem Ulgi
Robyg