18-02-2019

Zmiany w kierownictwie Matexi NV

Zmiany w kierownictwie Matexi NV
Mirek Bednarek dołączy do Komitetu Zarządzającego w europejskiej strukturze firmy. Monika Perekitko obejmuje stanowisko Business Managera rynku warszawskiego i krakowskiego. Marek Straszak Regionalnym Managerem Technicznym Matexi

Centrala Matexi poinformowała o zmianach w swojej strukturze, w ich wyniku Mirek Bednarek zarządzający aktualnie Matexi Polska dołączy do Komitetu Zarządzającego grupy, w ramach którego jako Regional Business Director nadzorować będzie rozwój rynku polskiego oraz m.in. działalność firmy na terytorium Luksemburga. Warto podkreślić, że awans Mirka Bednarka do ścisłego kierownictwa jednej z czołowych europejskich grup deweloperskich jest skutkiem bardzo dobrej dynamiki rozwoju firmy w Polsce.

Mirek Bednarek jako Prezes Matexi Polska od 2010 roku tworzył struktury firmy w naszym kraju, następnie nadzorował z sukcesem rozwój i wdrożenie szerokiego portfolio projektów deweloperskich w Warszawie, a w ostatnim czasie wprowadził firmę także na rynek krakowski. Pod jego kierownictwem Matexi Polska stała się nie tylko jedną z najszybciej zdobywających rynek firm deweloperskich w Polsce, ale także jako pierwsza przeprowadziła transakcję sprzedaży całego budynku mieszkaniowego na rzecz komercyjnego funduszu mieszkaniowego w formule Private Rental Sector, co było jedną z najbardziej spektakularnych transakcji w historii polskiego rynku mieszkaniowego.

Mirek Bednarek jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, przed dołączeniem do grupy Matexi pracował m.in. w ING Real Estate Development współtworząc projekt CH Złote Tarasy w Warszawie. W swoim szerokim portfolio doświadczeń ma także aktywność poza rynkiem deweloperskim m.in. na stanowisku Dyrektora Finansowego w strukturze FM Logistic.

Matexi jednocześnie poinformowała o nowych nominacjach dla Moniki Perekitko oraz Marka Straszaka. 

Monika Perekitko obejmie stanowisko Business Managera w Warszawie i Krakowie. Monika jest członkiem zespołu od początku aktywności firmy w Polsce, pracując na stanowisku Acquisition & Development Director, od 2015 roku piastując jednocześnie stanowisko Członka Zarządu Matexi Polska. Mirek Bednarek, Dyrektor Regionalny Matexi i jednocześnie dotychczasowy szef polskiego oddziału firmy: Jestem bardzo zadowolony z objęcia przez Monikę stanowiska Business Managera, to naturalny ruch w rozwoju firmy, zapewniający kontynuację i gwarantujący dalszy stabilny rozwój biznesu.

Marek Straszak dołączy do europejskich struktur Matexi jako Regional Construction Manager i poza rynkiem Warszawskim sprawować będzie nadzór techniczny także nad inwestycjami firmy w Luksemburgu i Krakowie. Marek Straszak jest Dyrektorem Technicznym Matexi Polska od początku działalności, od 2015 roku sprawując jednocześnie funkcję Członka Zarządu.  Mirek Bednarek Dyrektor Regionalny Matexi powiedział: Jestem bardzo zadowolony, że wraz z Markiem będziemy mogli rozwijać kolejne rynki w grupie Matexi. Jestem pewien, że kontynuacja naszej współpracy zaowocuje kolejnymi sukcesami i rozwojem oferty na nowych rynkach.

Matexi Polska