22-03-2023

„Nad Odrą”: J.W. Construction buduje apartamentowce na Łasztowni

„Nad Odrą”: J.W. Construction buduje apartamentowce na Łasztowni
Łasztownia ma być miejscem do mieszkania, wypoczynku i rozrywki, otulonym zapachem czekolady, pochodzącym z mieszczącej się tam fabryki Gryf. To magiczne miejsce przeobraża się w przepiękną urbanistycznie i architektonicznie dzielnicę Szczecina. Właśnie tu powstaną apartamenty „Nad Odrą”, w których można będzie zamieszkać już w przyszłym roku.

Już dzisiaj bulwary stanowią jedno z ulubionych miejsc spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów, fanów dobrej kawy i dań kuchni z całego świata. Zgodnie z planem zagospodarowania ma tu powstać teatr, parki – w jeden zamieni się cała Wyspa Grodzka, a drugi powstanie nad Kanałem Zielonym i Parnicą. Wyspa ma być połączona z centrum mostem Kłodnym i dwiema pieszo-rowerowymi kładkami. Nie będzie tu samochodów, co najwyżej tramwaj.

- Od początku wiedzieliśmy, że nasza mieszkaniowo-usługowa inwestycja „Nad Odrą”, idealnie wpisze się w krajobraz tego miejsca. Powstaje między Mostem Długim a Kanałem Zielonym. Mieszkania z widokiem na rzekę cieszą się ogromnym powodzeniem, ale nie mniejszym większe rodzinne mieszkania z tarasami, położone od strony patio, z widokiem na plac zabaw dla dzieci. Łasztownia to świetne miejsce do życia dla rodzin z dziećmi. Są tu dwa przedszkola, dwie szkoły podstawowe, jedna prywatna, oraz szkoła baletowa, muzyczna, plastyczna - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

W pierwszej kolejności J.W. Construction zrealizuje budowę budynku, który jest usytuowany najbliżej Kanału Zielonego. Powstanie w nim 189 mieszkań 1-, 2-, 3-, i 4-pokojowych, 23 lokale usługowe i trzykondygnacyjny garaż na 218 samochodów. Jako drugi powstanie, nieco bliżej Mostu Długiego, budynek z 237 mieszkaniami, 269 miejscami parkingowymi, 100 boksami na rowery i 49 komórkami lokatorskimi. Planowany termin zakończenia budowy obu apartamentowców to połowa 2024 roku.

- Do tej pory dominowali u nas klienci, którzy kupowali, za gotówkę, na ogół mniejsze mieszkania. Spodziewamy się, że za sprawą przyjętego kredytu rządowego, Bezpieczny Kredyt 2%, powrócą do naszej inwestycji także te osoby, które czekały na lepsze czasy, bo utraciły zdolność kredytową. Uruchomiliśmy specjalną ofertę skierowaną do potencjalnych beneficjentów tego kredytu, dzięki czemu mogą oni wybrać mieszkanie i podpisać z nami umowę już teraz, nie muszą czekać do 1 lipca. Nasz doradca kredytowy ocenia zdolność kredytową klienta pod kątem tego kredytu. Umowę deweloperską zawieramy z opcją odstąpienia w przypadku jego nieotrzymania - zachęca Małgorzata Ostrowska.

JW Construction