15-06-2023

Bochenka Vita – nowa inwestycja Develii w Krakowie

Bochenka Vita – nowa inwestycja Develii w Krakowie
Develia, jedna z największych firm deweloperskich w Polsce, rozpoczęła budowę projektu Bochenka Vita na krakowskim Podgórzu Duchackim. W ośmiopiętrowym budynku o kaskadowej architekturze znajdzie się 140 funkcjonalnych mieszkań w różnych metrażach. Mocną stroną inwestycji jest m.in. rozbudowana infrastruktura lokalna. Znajdzie się tam również lokal przeznaczony na publiczny żłobek lub przedszkole.

– Bochenka Vita to nasza nowa inwestycja, którą kupiliśmy od innego dewelopera. Dzięki temu, że nabyliśmy ją z prawomocnym pozwoleniem na budowę, mogliśmy od razu przystąpić do realizacji. Generalnym wykonawcą jest firma TK BUD, a za projekt architektoniczny odpowiada Biuro Projektów Lewicki Łatak. Jej ukończenie planowane jest na koniec 2024 roku. W ramach tego projektu powstanie między innymi przestronny lokal, który przekażemy Gminie Kraków na cele edukacji publicznej, a w ramach wsparcia lokalnej infrastruktury, w porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich zbudujemy chodnik przy ul. Spornej. Realizacja tych udogodnień podniesie komfort życia nie tylko samych nabywców, ale również mieszkańców całej okolicy – mówi Mariusz Poławski, wiceprezes Develia S.A.

– Bochenka Vita to propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie spokój i relaks w otoczeniu przyrody, nie rezygnując jednocześnie z udogodnień, jakie oferuje miasto. Wszystko, co jest potrzebne do wygodnego życia – sklepy, placówki edukacyjne i ochrony zdrowia, komunikacja miejska, parki i tereny rekreacyjne - znajduje się w pobliżu inwestycji. Dzięki temu projekt wpisuje się w potrzeby wszystkich grup kupujących - zarówno szukający pierwszego mieszkania „na start”, jak i rodziny z dziećmi znajdą tutaj coś dla siebie – dodaje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży Develia S.A.

Nabywcy będą mogli wybrać od 27-metrowych kawalerek po 94-metrowe lokale 4-pokojowe. Wszystkie posiadają balkony, tarasy lub ogródki. Budynek będzie podłączony do miejskiej sieci wodno-ciepłowniczej, co zagwarantuje  umiarkowane rachunki za media. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana dwupoziomowa, podziemna hala garażowa, w której znajdzie się 167 miejsc parkingowych oraz 72 schowki i komórki lokatorskie – tak duża liczba tych pomieszczeń jest rzadkością w dzisiejszej ofercie deweloperskiej. Powstanie także 8 lokali komercyjno-usługowych, które pozwolą zaspokoić większość codziennych potrzeb mieszkańców w pobliżu mieszkania. W otoczeniu Bochenka Vita pojawią się ozdobne gatunki roślin i krzewów. Inwestycja będzie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Podgórze Duchackie to dzielnica znana z terenów zielonych. W sąsiedztwie inwestycji Bochenka Vita znajduje się malowniczy Park Rzeczny Drwinka oraz liczne zielone skwery i alejki, które będą idealnym miejscem spacerów, joggingu czy weekendowych pikników. Miłośnicy aktywnego trybu życia docenią bliskość Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego „Kurdwanów Nowy” z pływalnią, sauną i grotą solną oraz Centrum Sportu i Rekreacji Com-Com Zone na Kozłówce. Kilkaset metrów od budynku biegnie trasa rowerowa, którą w 20-25 minut dojedziemy do Kazimierza i na Stare Miasto.

W okolicy nie brakuje sklepów, punktów usługowych, placówek ochrony zdrowia, szkół i przedszkoli. W odległości kilkuminutowego spaceru znajduje się przystanek Szybkiego Tramwaju Miejskiego, który do centrum Krakowa dojeżdża w kilkanaście minut. Bliskość ulic Nowosądeckiej i Witosa oraz wjazdu na obwodnicę Krakowa zapewniają zmotoryzowanym szybki dojazd do innych rejonów miasta oraz wyjazd z niego. Sąsiedztwo Wydziału Medycyny Uniwersytetu Jagiellońskiego czyni z projektu Bochenka Vita atrakcyjną opcję inwestycyjną.

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 41 osiedli, składających się w sumie ze 119 etapów inwestycyjnych – to ponad 16,5 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 860 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Develia