19-03-2024

Centralna Vita – nowa inwestycja Develii w Krakowie

Centralna Vita – nowa inwestycja Develii w Krakowie
Develia wprowadza do sprzedaży nowoczesny kompleks mieszkaniowy na krakowskich Czyżynach. Pierwszy etap, oferujący 371 lokali, właśnie trafił do oferty. Inwestycja, zlokalizowana zaledwie 5 km od Rynku Głównego, doskonale wpisuje się w koncepcję miasta 15-minutowego.

Architektura projektu, opracowana przez pracownię SARAN Architekci, ma aspiracyjny charakter oraz prostą i elegancką formę. Całe osiedle składać się będzie z 8 budynków o maksymalnej wysokości 8 kondygnacji. W mieszkaniach zamontowane zostaną okna o podwyższonej wysokości, co zapewni ich dobre nasłonecznienie. Do każdego lokalu przypisany jest balkon, loggia lub zielony ogródek. Gustownie zaaranżowane klatki schodowe przyozdobią lampy o geometrycznych kształtach.

Centralna Vita charakteryzuje się jasnym i czytelnym podziałem z centralnym pasażem, który wyznaczy główną oś osiedla. Powstanie 8 przestronnych dziedzińców, które zostały zaprojektowane w przemyślany sposób, aby sprzyjać integracji sąsiedzkiej, rekreacji oraz aktywności fizycznej. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji m.in. plenerową siłownię, tężnię solankową, strefę piknikową z leżakami i dużymi stołami, ogrody do nasadzeń społecznych oraz place zabaw dla różnych grup wiekowych – od „klasycznych” piaskownic i trampolin dla najmłodszych, po tor parkurowy dla tych nieco starszych. Największa i najgłośniejsza strefa zabaw znajdzie się poza dziedzińcami, co zwiększy komfort mieszkańców. Na terenie osiedla powstanie również dużo zieleni, w tym zielniki, ogrody społeczne oraz miejsca do sadzenia warzyw.

Ruch kołowy zostanie ograniczony do niezbędnego minimum. Auta będzie można parkować w podziemnych halach garażowych z komórkami lokatorskimi i schowkami na jednoślady oraz na stanowiskach naziemnych. W projekcie przewidziano również stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych.

Do sprzedaży został wprowadzony I etap inwestycji, w ramach którego powstanie 371 lokali o powierzchniach od 33 do 95 m kw. Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w I kwartale br., a ukończenie – na koniec 2025 roku. Ceny mieszkań rozpoczynają się od 11 400 zł brutto za metr kw.

- Centralna Vita to nowe otwarcie wśród naszych krakowskich inwestycji. Oferujemy szeroki wybór rozkładów i metraży, począwszy od kawalerek, aż po przestronne 4-pokojowe apartamenty rodzinne. Atrakcyjnie zaprojektowane przestrzenie zewnętrzne w postaci dziedzińców oraz terenów zielonych zapewnią miejsca do wypoczynku i rekreacji. Dodatkowo na parterach budynków znajdą się sklepy i punkty usługowe, co podniesie komfort codziennego życia. Ze względu na atrakcyjne ceny polecamy ten projekt szczególnie osobom, które są na etapie wyboru pierwszego mieszkania – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develii.

Mocną stroną inwestycji jest również jej lokalizacja na dynamicznie rozwijających się Czyżynach, które cieszą się rozbudowaną infrastrukturą lokalną. W sąsiedztwie działają liczne supermarkety (Lidl, CH Atut, Auchan), szkoły, przedszkola i placówki ochrony zdrowia. Nieopodal są też centrum wystawiennicze Expo Kraków oraz Tauron Arena, miejsce licznych koncertów i wydarzeń sportowych. Konsekwentnie rozrasta się sieć ścieżek rowerowych. Do krakowskiej starówki jest tylko 5 km, a nad Wisłę – 2 km, gdzie bez problemu dojedziemy autem w kilka minut. W planach jest uruchomienie w pobliżu nowej linii autobusowej.

Develia