07-09-2023

Develia przekazuje mieszkania Przy Mogilskiej w Krakowie

Develia przekazuje mieszkania Przy Mogilskiej w Krakowie
Develia zakończyła budowę i rozpoczęła przekazywanie nabywcom mieszkań wchodzących w skład II i III etapu inwestycji Przy Mogilskiej na krakowskim Prądniku Czerwonym. Ze względu na doskonałą lokalizację blisko historycznego centrum miasta osiedle cieszyło się dużą popularnością wśród kupujących - niemal wszystkie lokale zostały już sprzedane lub zarezerwowane.

W ramach II i III etapu osiedla w kaskadowych budynkach o wysokości od 4 do 13 pięter powstały  273 mieszkania. Do wszystkich, w zależności od kondygnacji, przylegają przestronne loggie, balkony lub zielone ogródki. Mieszkańcy do swojej dyspozycji mają również podziemną halę garażową z miejscami postojowymi, boksami garażowymi, komórki lokatorskie oraz parking naziemny. Całość została zrealizowana w podwyższonym standardzie z zastosowaniem energooszczędnych materiałów budowlanych i wykończeniowych. Zapewni to niższe rachunki za media i eksploatację powierzchni wspólnych budynku.

– Wszystkie trzy etapy osiedla Przy Mogilskiej spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród klientów, co potwierdzają wyróżnienia w rankingach krakowskich inwestycji. Oprócz bardzo dogodnej lokalizacji blisko centrum nabywcy doceniają również rozbudowaną infrastrukturę lokalną, sąsiedztwo terenów zielonych i dobry dojazd do kampusów największych krakowskich uczelni – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A. 

Jednym z kluczowych atutów projektu Przy Mogilskiej jest jego lokalizacja w dzielnicy Prądnik Czerwony, na styku osiedli Dąbie i Rakowice. Dzięki bliskości dużych arterii miejskich oraz Ronda Mogilskiego można sprawnie dojechać do wszystkich rejonów Krakowa. Rynek Główny oddalony jest zaledwie o 3 kilometry. Jeszcze bliżej, zaledwie 600 metrów od osiedla, znajduje się jeden z największych i najpiękniejszych krakowskich terenów zielonych, 60-hektarowy Park Lotników Polskich z kilometrami tras spacerowych, biegowych i ścieżek rowerowych. To także miejsce przyjazne dzieciom - znajdują się tu liczne place zabaw, skate park, pump track, a także Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema.

Codzienne zakupy można zrobić w pobliskich punktach handlowych i usługowych. W okolicy nie brakuje szkół, przedszkoli i placówek ochrony zdrowia. Niewiele ponad kilometr od osiedla znajduje się Tauron Arena Kraków – miejsce licznych wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Projekt architektoniczny opracowała pracownia MTWW Architekci, a funkcję generalnego wykonawcy pełniła firma Expres-Konkurent.

Develia