25-03-2024

Develia przekazuje mieszkania w II etapie inwestycji Malta Point

Develia przekazuje mieszkania w II etapie inwestycji Malta Point
Rozpoczęły się przekazania lokali nabywcom w II etapie osiedla Malta Point, które firma deweloperska Develia realizuje na Ratajach, tuż obok ścisłego centrum Poznania. Niemal wszystkie znalazły już nowych właścicieli – w ofercie pozostało tylko 6 z wybudowanych 155 mieszkań.

Osiedle Malta Point to funkcjonalna, wieloetapowa inwestycja powstająca przy ul. Brneńskiej w Poznaniu w pobliżu Jeziora Maltańskiego. Budowa II etapu została ukończona 3 miesiące przed planowanym terminem dzięki sprawnej pracy spółki Develia Construction.

- Develia Construction zarządzała procesem budowy II etapu projektu Malta Point, który uzyskał pozwolenie na użytkownie już po 17 miesiącach od rozpoczęcia robót. Sprawna organizacja pod okiem doświadczonej kadry technicznej, znajomość lokalnego rynku budowlanego oraz współpraca ze sprawdzonymi podwykonawcami pozwoliły na skrócenie harmonogramu przy jednoczesnym dochowaniu wysokiej jakości prac i staranności wykonania mówi Rafał Winkiel, członek zarządu Develia Construction.

Obecnie w trakcie realizacji znajduje się III etap – w dwóch pięciopiętrowych budynkach o nazwach Zephir i Horizon zaplanowano 157 mieszkań, z czego 58 dostępnych jest jeszcze w ofercie. Do lokali na parterze przypisane są ogródki, a do tych na piętrach – balkony oraz tarasy. Dla rodzin z dziećmi przygotowane zostanie zielone patio z placem zabaw. Nabywcy będą mieli do dyspozycji podziemny garaż i 157 stanowisk parkingowych dla rowerów. Autorem projektu jest Biuro Architektoniczne Archikwadrat z Poznania. Ukończenie tego etapu planowane jest na drugi kwartał 2025 r.

Osiedle Malta Point łączy w sobie wiele zalet - funkcjonalne rozkłady mieszkań, przemyślany projekt architektoniczny czy rozwiązania podnoszące komfort codziennego życia. Jednak jego najmocniejszą stroną jest doskonała lokalizacja na Ratajach, jednej z najpopularniejszych dzielnic wśród nabywców mieszkań. Bliskość ścisłego centrum, rozbudowana infrastruktura lokalna i sąsiedztwo nabrzeży Jeziora Maltańskiego i rzeki Warty oraz terenów zielonych zdecydowanie wyróżniają ten projekt na poznańskiej mapie mieszkaniowej - komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

Inwestycja jest dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta. W sąsiedztwie Malta Point kursują liczne linie autobusowe i tramwajowe, w tym linie numer 5 i 16, którymi można dojechać na poznańską starówkę. Rondo Rataje, oddalone tylko o 650 m od osiedla, stanowi ważny węzeł komunikacyjny z wygodnymi połączeniami do innych dzielnic. 

Zaledwie 500 m od Malta Point znajduje się Galeria Posnania, gdzie można zrobić zakupy, a także spędzić wolny czas w kinie, kręgielni, kawiarni bądź w strefie restauracyjnej Food Fyrtel.

Lokalizację projektu docenią miłośnicy aktywnego trybu życia. Na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego czekają atrakcje parku wodnego – Term Maltańskich. To największy ośrodek sportowo-rekreacyjny w Polsce i drugi co do wielkości w Europie. Można w nim również korzystać z wód termalnych, co szczególnie ucieszy amatorów SPA.  

W odległości 30-minutowego spaceru od osiedla entuzjaści sportu będą mieli do dyspozycji również całoroczne centrum sportowo-rekreacyjne Malta Ski, na terenie którego funkcjonują: pole do mini golfa, wypożyczalnia rowerów oraz dwa stoki narciarskie.  Nieodległe nabrzeża Warty oferują różne możliwości, m.in. pływanie kajakami oraz motorówkami czy wypoczynek na piaszczystych plażach. 

Develia