02-10-2023

Develia rozpoczyna budowę III etapu inwestycji Malta Point

Develia rozpoczyna budowę III etapu inwestycji Malta Point
Przy ulicy Wojciecha Skowrońskiego w Poznaniu ruszają prace budowlane w III etapie inwestycji Malta Point. Nowy inwestor, firma Develia, zrealizuje tu łącznie 157 mieszkań, od kawalerek po 4-pokojowe. Największą zaletą osiedla jest jego lokalizacja – powstaje niemal w samym centrum Poznania, w dzielnicy Rataje, w pobliżu Jeziora Maltańskiego.

Po nabyciu w lipcu br. 100% udziałów polskich spółek Nexity nowym właścicielem i inwestorem osiedla została Develia. To jedna z największych firm deweloperskich w Polsce, która przez ponad 15 lat działalności przekazała klientom ponad 17 tys. mieszkań w 45 inwestycjach w największych miastach w Polsce.

- Pierwsze dwa etapy Malta Point, realizowane jeszcze przez poprzedniego inwestora, cieszyły się dużą popularnością wśród poznaniaków. Docenili oni zwłaszcza topową lokalizację na Ratajach. Wyróżnia ją bogata oferta sklepów, restauracji, placówek ochrony zdrowia i edukacyjnych, sąsiedztwo nabrzeży Jeziora Maltańskiego i Warty oraz terenów zielonych i rekreacyjnych. III etap osiedla to dla nas przedsięwzięcie szczególne. Inauguruje działalność Develii na poznańskim rynku mieszkaniowym. Dołożymy wszelkich starań, aby kontynuowany przez nas projekt spotkał się z równie ciepłym przyjęciem nabywców – zapowiada Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.      

W III etapie Malta Point powstaną̨ dwa pięciopiętrowe budynki. Oferowane w nich mieszkania będą wyróżniać się zróżnicowanymi metrażami i ustawnymi rozkładami z ogródkami i balkonami. Nabywcy będą mieli do swojej dyspozycji podziemny garaż i 157 stanowisk parkingowych dla rowerów. Wypełnione roślinnością patio z placem zabaw zapewni doskonałe warunki do odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Na zielonych dachach zakwitnie zieleń ekstensywna, co pozytywnie wpłynie na czystość powietrza, zmniejszy nagrzewanie się budynków i spowoduje mniejsze oddawanie ciepła. 

Okoliczna, rozwinięta infrastruktura komunikacyjna oferuje wygodne połączenia z innymi częściami miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie Malta Point kursują liczne linie autobusowe i tramwajowe, w tym linia numer 5, która prowadzi na Stare Miasto. Rondo Rataje, oddalone tylko o 650 m od osiedla, stanowi ważny węzeł komunikacyjny Poznania, z którego można dojechać w każdy zakątek miasta. 

Zaledwie 500 m od Malta Point znajduje się Galeria Posnania, gdzie można zrobić zakupy, a także spędzić wolny czas w kinie, kręgielni, kawiarni bądź w strefie restauracyjnej Food Fyrtel.

Lokalizację docenią miłośnicy aktywnego trybu życia. Na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego czekają atrakcje parku wodnego – Term Maltańskich. To największy ośrodek sportowo-rekreacyjny w Polsce i drugi co do wielkości w Europie. Można w nim również korzystać z wód termalnych, co szczególnie ucieszy amatorów SPA.  

W odległości 30-minutowego spaceru od osiedla entuzjaści sportu będą mieli do dyspozycji również całoroczne centrum sportowo-rekreacyjne Malta Ski, na terenie którego funkcjonują: pole do mini golfa, wypożyczalnia rowerów oraz dwa stoki narciarskie.  Nieodległe nabrzeża Warty oferują różne możliwości, m.in. pływanie kajakami oraz motorówkami czy wypoczynek na piaszczystych plażach. 

Zakończenie tego etapu inwestycji planowane jest na II kwartał 2025 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Archikwadrat Sp. z o.o. Ceny zaczynają się już od 10 704 zł za m kw.  

Develia