13-07-2023

Develia rozpoczyna budowę inwestycji Krakowska Vita

Develia rozpoczyna budowę inwestycji Krakowska Vita
Ruszyły prace budowlane w inwestycji Krakowska Vita, nowego projektu mieszkaniowego firmy deweloperskiej Develia w Warszawie. Przy alei Krakowskiej 279, na granicy Włoch i Ochoty, powstanie 314 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i funkcjonalnych rozkładach.

Generalnym Wykonawcą inwestycji jest firma STRABAG, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia WADECO. Ukończenie budowy i przekazanie nabywcom lokali zaplanowane jest na koniec II kwartału 2025 r. Ceny zaczynają się od 12 400 zł za metr kwadratowy.

W budynku o kaskadowej bryle zaprojektowano lokale o powierzchniach od 32 do 111 m kw. Do wszystkich przypisane będą przestronne tarasy, balkony oraz ogródki. Dla wygody mieszkańców na kondygnacji parterowej powstanie 8 lokali usługowych, a na tyłach projektu – strefa wypoczynkowo-rekreacyjna. Duży garaż podziemny zapewni komfortowe i bezpieczne parkowanie.

– Krakowska Vita to propozycja uniwersalna – odpowiada na potrzeby zarówno tych osób, które cenią zalety mieszkania blisko centrum miasta, jak i tych, którym zależy na spokoju i prywatności na co dzień. Ci pierwsi docenią rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną, ci drudzy – bliskość terenów zielonych i możliwość zrealizowania codziennych potrzeb bez korzystania z samochodu. Wszystko to sprawia, że projekt jest dobrym wyborem dla nabywców poszukujących mieszkania na własne potrzeby oraz planujących zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.


Dużą zaletą inwestycji jest lokalizacja w obrębie dzielnicy Włochy, tuż przy granicy z Ochotą, zaledwie 6 km od ścisłego centrum Warszawy. To okolica o rozwiniętej infrastrukturze lokalnej – nie brakuje tu sklepów, restauracji, punktów usługowych oraz szkół i przedszkoli, w sąsiedztwie działa także publiczna biblioteka. Większe zakupy można zrobić w galerii handlowej Blue City, Atrium Reduta oraz Centrum Łopuszańska 22. Dużym atutem Krakowskiej Vita jest również łatwy dostęp do terenów zielonych – w odległości niecałego kilometra znajdują się Park Szczęśliwicki, Park im. Marka Kotańskiego i Park Forty Korotyńskiego. 

Znajdujące się w pobliżu inwestycji przystanki autobusowe i tramwajowe oraz Szybkiej Kolei Miejskiej (przystanek PKP Rakowiec) umożliwiają sprawne przemieszczanie się po mieście. Bezpośrednio przy realizowanym projekcie przebiegają liczne ścieżki rowerowe. Bliskość Południowej Obwodnicy Warszawy i drogi ekspresowej S2 zapewnia sprawny wyjazd z miasta w kierunku Łodzi, Poznania i Krakowa. Dojazd do Lotniska im. Chopina zajmuje mniej niż 10 minut. Deweloper zbuduje również ogólnodostępne drogi wokół osiedla, umożliwiające bezproblemowy wjazd i wyjazd na aleję Krakowską.

Krakowska Vita to nie jedyna inwestycja Develii w Warszawie. W sprzedaży znajdują się również inne projekty dewelopera w stolicy: Aleje Praskie na Pradze Południe oraz Toruńska Vita na Targówku. Wspólnie z Grupo Lar Polska firma realizuje również osiedla Lizbońska na Saskiej Kępie oraz Ursynów#22 na północnym Ursynowie.

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 43 osiedla, składające się w sumie ze 122 etapów inwestycyjnych – to ponad 16,7 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 912 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Develia