21-03-2024

Develia rozpoczyna sprzedaż II etapu inwestycji Szmaragdowy Park w Gdańsku

Develia rozpoczyna sprzedaż II etapu inwestycji  Szmaragdowy Park w Gdańsku
Firma deweloperska Develia uruchomiła sprzedaż II etapu osiedla Szmaragdowy Park w dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe. W inwestycji przy ul. Topazowej powstanie 41 mieszkań. Ceny za metr kwadratowy zaczynają się od 7 900 zł brutto.

Szmaragdowy Park to kameralne osiedle powstające bezpośrednio przy zbiorniku wodnym „Kolorowy”. W II etapie inwestycji, w niskim, 3-piętrowych budynku powstanie 41 mieszkań o metrażach od 35 do 92 m kw. W części lokali znajdą się antresole umożliwiające ciekawe rozwiązania aranżacyjne. Do wszystkich przypisane będą powierzchnie zewnętrzne w postaci tarasów, balkonów lub ogródków. Do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane również naziemne miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie w klatkach schodowych.

- Orunia Górna to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rejonów Gdańska w ostatnich latach. Jest to idealna lokalizacja dla tych, którzy cenią ciszę i spokój, ale nie chcą rezygnować z wygód, jakie oferuje miejska infrastruktura. Rozległe tereny zielone idealnie nadają się do spacerów i rowerowych wycieczek. Konsekwentnie rozbudowywana jest też infrastruktura lokalna i drogowa – podkreśla Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A. 

W niewielkiej odległości od inwestycji działają liczne sklepy, szkoły i przedszkola. W pobliżu znajduje się również malowniczy zbiornik wodny „Kolorowy”, popularne miejsce spacerów i rekreacji. Do centrum Gdańska samochodem można dojechać w kilkanaście minut. Dzięki budowie ul. Nowej Świętokrzyskiej, która ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, wyjazd z osiedla będzie jeszcze łatwiejszy.

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia K&M DESIGN Marcin Karczewski. Planowany termin ukończenia inwestycji to IV kwartał 2025 roku.

Szmaragdowy Park to nie jedyna inwestycja Develii w Gdańsku. W sprzedaży znajdują się również inne projekty dewelopera w tym mieście: Ujeścisko Vita, Przemyska Vita oraz Niepołomicka Vita na Ujeścisku, Osiedle Latarników na Letnicy oraz Południe Vita w dzielnicy Gdańsk-Południe.

 

Develia