29-06-2023

Develia startuje z budową osiedla Orawska Vita we Wrocławiu

Develia startuje z budową osiedla Orawska Vita we Wrocławiu
Develia rozpoczyna realizację projektu Orawska Vita we Wrocławiu. W I etapie inwestycji na zielonym Ołtaszynie powstanie 205 mieszkań, 15 proc. spośród nich zostało już zarezerwowanych w ramach przedsprzedaży.

Za realizację inwestycji powstającej przy ulicy Orawskiej w spokojnej i prestiżowej dzielnicy Ołtaszyn odpowiedzialna będzie firma Opex S.A. Prace budowlane potrwają około 18 miesięcy, a przekazanie właścicielom gotowych mieszkań planowane jest na koniec 2024 roku. Autorem projektu architektonicznego Orawska Vita jest pracownia Dziewoński-Łukaszewicz s.c. Architekci.

W kameralnych, trzykondygnacyjnych budynkach powstanie 205 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach i metrażach - od kompaktowych lokali dwupokojowych, liczących 33 m kw., po przestronne apartamenty o powierzchni 96 m kw. Wszystkie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby możliwe było wydzielenie zacisznych stref do pracy zdalnej. Wybrane mieszkania na najwyższych kondygnacjach będą miały nawet do 4 metrów wysokości. Duże okna zagwarantują odpowiednie doświetlenie. Do każdego przypisane są także powierzchnie zewnętrzne w postaci balkonu, loggii lub obszernego ogródka. W części powstaną również ogrody zimowe.

– Inwestycja od samego początku cieszy się zainteresowaniem klientów. W ramach przedsprzedaży prowadzonej od około dwóch miesięcy zakontraktowanych zostało już około 15 proc. oferowanych lokali. Orawska Vita przyciąga wieloma funkcjonalnym rozwiązaniami, kameralnym charakterem osiedla, zielonym otoczeniem oraz atrakcyjną ceną. Mieszkania są dostępne już od 9 100 zł za m kw. To doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi, miłośników aktywnego trybu życia czy osób pracujących zdalnie – podkreśla Tomasz Kaleta, dyrektor departamentu sprzedaży Develia S.A.

Do dyspozycji mieszkańców Orawska Vita zostanie oddana podziemna hala garażowa z 213 szerokimi miejscami postojowymi, 158 komórkami lokatorskimi i 30 boksami rowerowymi. Goście będą mogli zaparkować przy ul. Orawskiej na miejscach postojowych ogólnodostępnych. Inwestycja dostosowana będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynkach zostaną zainstalowane cichobieżne windy, a. panele fotowoltaiczne oraz pompa ciepła pozwolą płacić niższe rachunki za eksploatację części wspólnych.

Wewnętrzny dziedziniec osiedla zostanie zamknięty dla ruchu kołowego i obsadzony drzewami i krzewami. W tej rozległej strefie rekreacyjnej staną zielone pergole, które będą mogły być miejscami sąsiedzkich spotkań i pikników. W projekcie znajdą się również ławki z możliwością solarnego ładowania telefonów i specjalne karmniki na książki, zachęcające do lektury na świeżym powietrzu. Dla najmłodszych mieszkańców osiedla powstaną dwa nowoczesne, bezpieczne place zabaw, a dla miłośników rowerów – pomieszczenia na jednoślady i stacje naprawcze. W celu usprawnienia ruchu drogowego na terenie dzielnicy Develia na własny koszt przebuduje i pokryje twardą nawierzchnią ulicę Łubinową na odcinku od ul. Orawskiej do Agrestowej. Dodatkowo powstanie także długi ciąg dla pieszych i rowerzystów - do ulic Koszyckiej i Spiskiej przy granicy z Borkiem i Gajem. Całość ma zostać oddana do użytku do końca 2025 roku.

- Nowa trasa spacerowo-rowerowa zapewni mieszkańcom komfortowy dostęp do komunikacji miejskiej, która łączy Ołtaszyn z każdą częścią miasta. Korzyścią dla wszystkich mieszkańców dzielnicy będzie także długo wyczekiwany remont i utwardzenie ulicy Łubinowej. Wszystkie te prace sfinansujemy z własnych środków – zapowiada Mariusz Poławski, wiceprezes zarządu Develia S.A.

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 43 osiedla, składających się w sumie ze 122 etapów inwestycyjnych – to ponad 16,7 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 912 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Develia