14-06-2023

Develia ukończyła I etap Alei Praskich w Warszawie

Develia ukończyła I etap Alei Praskich w Warszawie
Develia otrzymała pozwolenie na użytkowanie I etapu inwestycji Aleje Praskie i w drugiej połowie czerwca rozpocznie przekazywanie mieszkań nabywcom. W ramach tej fazy osiedla, realizowanego na warszawskim Grochowie powstało 110 lokali mieszkalnych i 11 usługowych. Wszystkie znalazły już swoich właścicieli. Trwa też przebudowa ul. Drwęckiej – dzięki niej ruch kołowy w Alejach zostanie mocno ograniczony, co wydatnie podniesie bezpieczeństwo mieszkańców.

Aleje Praskie to flagowa inwestycja Develii w Warszawie - w rejonie ulic Podskarbińskiej, Drwęckiej i Makowskiej docelowo ma powstać blisko 1600 mieszkań. Obecnie w sprzedaży znajdują się trzy kolejne etapy osiedla, na które składa się w sumie 580 lokali - od funkcjonalnych kawalerek po przestronne, 4-pokojowe apartamenty. Część z nich będzie gotowa do odbioru jeszcze w tym roku. Do wszystkich przypisane będą balkony, duże, zielone tarasy lub ogródki. Projekt wyróżnia się zastosowaniem licznych proekologicznych rozwiązań i dbałością o powierzchnie zielone. Jego centralnym punktem będzie przestronny, wewnętrzy dziedziniec z dużą ilością drzew, placem zabaw, siłownią plenerową i tężnią solankową. Deptaki pomiędzy budynkami uatrakcyjnią drewniane pomosty i tarasy podświetlone dyskretnym ledowym światłem oraz elementy wodne, przy których staną wygodne siedziska i ławki. Główny ciąg komunikacyjny i wnętrza kwartałów projektu urozmaicą wytłumiające hałas sztuczne pagórki. Powierzchnie zielone zostaną pokryte łąkami kwietnymi, zapewniającymi odpowiednie warunki dla zapylaczy i innych owadów. Inwestycja certyfikowana jest w międzynarodowym systemie BREEAM - otrzymanie takiego wyróżnienia zaświadcza, że obiekt jest przyjazny dla ekosystemu i komfortowy dla mieszkańców.

W porozumieniu w warszawskim ratuszem, Develia realizuje obecnie przebudowę ulicy Drwęckiej od skrzyżowania z ul. Podskarbińską w kierunku wschodnim, do ronda przy ul. Siennickiej. Ukończenie tej inwestycji, planowane na ostatni kwartał bieżącego roku pozwoli na znaczące ograniczenie ruchu pojazdów na wewnętrznych terenach osiedla.

- Aleje Praskie to inwestycja, w której oprócz ekologicznych rozwiązań i bliskiego kontaktu z przyrodą oferujemy liczne usprawnienia, mające zapewniać jak najwyższy, codzienny komfort życia dla jego mieszkańców. Nabywcy bardzo często przywiązują dużą wagę do kwestii bezpieczeństwa. Rozbudowa ulicy Drwęckiej pozwoli nam częściowo zamknąć wnętrze projektu dla ruchu pojazdów. Brak samochodów jeżdżących po osiedlu to większe bezpieczeństwo na co dzień, zwłaszcza dla jego najmłodszych mieszkańców – mówi Mariusz Poławski, wiceprezes Develia S.A. – Warto podkreślić, ze realizacja ta usprawni także komunikację dla innych mieszkańców tej części Grochowa, która w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija. Jej koszt, szacowany na około 10 milionów zł, w całości ponosi nasza firma – dodaje Mariusz Poławski.

Nowa ulica Drwęcka zapewni szybszy dojazd do ważnych węzłów komunikacyjnych, takich jak ul. Grochowska, ul. Targowa, Al. Waszyngtona czy Al. Stanów Zjednoczonych, które zapewniają dobre połączenie z centrum Warszawy i pozostałymi dzielnicami. Do dyspozycji mieszkańców są także liczne linie autobusowe i tramwajowe, a w przyszłości także II linia metra – stacja Mińska. W bezpośrednim sąsiedztwie  działają również kawiarnie, restauracje, sklepy oraz placówki edukacyjne. W ciągu kilkunastominutowego spaceru dojdziemy stąd do jednego z największych oraz najpiękniejszych warszawskich parków – Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Paderewskiego.

Generalnym wykonawcą I etapu Alei Praskich była firma TECHBAU Budownictwo. Projekt inwestycji przygotowała Pracownia Architektury i Urbanistyki  FBT Sp. z o.o.

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 43 osiedla, składających się w sumie ze 122 etapów inwestycyjnych – to ponad 16,7 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 912 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Develia