25-06-2024

Grzegórzecka 77 na finiszu

Grzegórzecka 77 na finiszu
Ogólnopolski deweloper Develia uzyskał pozwolenie na użytkowanie budynku E, wchodzącego w skład przedostatniego, VII etapu projektu Grzegórzecka 77, który powstaje na krakowskich Grzegórzkach. Przekazania lokali właścicielom już się rozpoczęły.

Grzegórzecka 77 to jedna z najpopularniejszych inwestycji, jakie Develia realizuje pod Wawelem. Ze względu na znakomitą lokalizację – tylko 2 km od Rynku Głównego, 230 metrów od Bulwarów Wiślanych – od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród nabywców. Dzięki bliskości licznych ośrodków akademickich, zakup mieszkania na tym osiedlu był także atrakcyjną opcją inwestycyjną. Wszystkie lokale w pierwszych siedmiu etapach osiedla zostały już sprzedane, w ofercie pozostały już tylko propozycje w ostatniej, VIII fazie osiedla.

„Doświadczenie zespołu Develii oraz kadry inżynierów generalnego wykonawcy i nadzoru inwestorskiego pozwoliło na realizację inwestycji zgodnie z przejętymi założeniami terminowymi i zaprojektowanym standardem, pomimo rozpoczęcia budowy w bardzo trudnym dla budownictwa 2022 roku. Atrakcyjna lokalizacja budynku w pobliżu Wisły, w centrum Krakowa i sąsiedztwie istniejącej zabudowy z jednej strony zachęca naszych klientów do zakupu lokalu, z drugiej wymaga profesjonalnego podejścia na każdym etapie realizacji. Cieszę się z efektów naszej pracy i wiem, że zespół nie zwalnia tempa realizując kolejny etap inwestycji Grzegórzecka” – podkreśliła Anna Latacz, Dyrektor Regionalny ds. przygotowania i realizacji inwestycji w Develia S.A.

Projekt Grzegórzecka 77 wyróżnia nowoczesna, modernistyczna architektura autorstwa pracowni SARAN Architekci. Dzięki zastosowaniu klinkierowych okładzin elewacyjnych, szarości i bieli Grzegórzecka 77 dobrze wpasowuje się w okoliczną tkankę miejską. Kaskadowa zabudowa umożliwia realizację zielonych dachów i przestronnych tarasów. Przestrzenie wspólne między budynkami urozmaicają alejki spacerowe, zróżnicowana roślinność oraz place zabaw, tworzące przyjazne miejsce dla odpoczynku i rekreacji dla wszystkich mieszkańców. Zaprojektowano również garaż z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi oraz zewnętrzne miejsca postojowe, w tym miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Deweloper przewidział także 7 lokali usługowych, dzięki czemu większość codziennych potrzeb można zaspokoić na miejscu.

Grzegórzki to jedna z najbardziej pożądanych przez krakowian lokalizacji mieszkaniowych – mimo centralnego położenia dzielnicy udało się zachować spokojny, zielony charakter. W okolicy znajduje się wiele sklepów, galerii handlowych (Galeria Kazimierz, C.H. M1 i Galeria Krakowska), punktów usługowych, placówek medycznych i uczelni wyższych. W bezpośrednim sąsiedztwie działają cztery żłobki, dwa przedszkola, szkoła podstawowa i publiczny, nowoczesny plac zabaw. Dużym atutem jest także bliskość Starego Miasta i Kazimierza – odległość do Rynku Głównego to zaledwie 2 km, którą można pokonać w trakcie kilkunastominutowego spaceru. Natomiast Bulwary Wiślane dzieli zaledwie 230-metrowy dystans od Grzegórzeckiej 77. W pobliżu osiedla powstaje także Park Grzegórzecki, który będzie idealnym miejscem na sąsiedzkie pikniki.

Develia