18-04-2023

Lokalizacja - najważniejszy element przy zakupie mieszkania

Lokalizacja - najważniejszy element przy zakupie mieszkania
Lokalizacja jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na decyzję o zakupie mieszkania — wskazuje na nią co druga osoba szukająca własnego „M”. A jaka jest najlepsza lokalizacja? Taka, w której znajduje się wszystko to, co wpływa na Twoje dobre samopoczucie, wygodę i pozwala zaoszczędzić czas. Jak wybrać nie tylko idealne mieszkanie, ale przestrzeń do życia? Podpowiada deweloper Aurec Home, doświadczony gracz na rynku nieruchomości.

Poszukiwania idealnej lokalizacji determinują nasze potrzeby, dlatego przy decyzji o zakupie mieszkania warto kierować się zasadą złotego środka. Z jednej strony nieruchomość musi spełniać nasze bieżące oczekiwania. Z drugiej zaś, mieszkanie to zakup na lata, a potrzeby mogą ulec zmianie. Dlatego, bez względu na to, czy jesteś samotnym wilkiem, rozrywkowym singlem, statecznym mężem z żoną i gromadką dzieci czy seniorką lubiącą sport, kupując lokal warto kierować się rozsądkiem, a nie emocjami i chwilowym zauroczeniem.

Jak wybrać lokalizację mieszkania – najważniejsze kryteria

Komfortowe mieszkanie położone w niewielkiej odległości od centrum, ale pozbawione charakterystycznego dla niego zgiełku, za to ze sporą ilością terenów zielonych i bogatą infrastrukturą handlową i rekreacyjną — dla wielu osób brzmi to, jak idealna lokalizacja mieszkania. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze własnego „M”?

1. Mieszkanie dobrze skomunikowane

Największą popularnością cieszą się mieszkania, w których pobliżu znajdują się sieci dróg umożliwiającą sprawne dotarcie do centrum miasta oraz linie komunikacji publicznej tj. np. autobusy czy szybka kolej miejska. Dlatego wybierając własne „M”, dobrze jest określić, jaka odległość i jaki czas dojazdu dzielą nas od pożądanych celów podróży i sprawdzić, gdzie położone są najbliższe przystanki komunikacji miejskiej oraz jak często kursuje dana linia.

- Obserwując decyzje zakupowe naszych klientów, bez wątpienia można stwierdzić, że lokalizacja jest przeważającym czynnikiem przy wyborze mieszkania. Lokatorzy często podkreślają, że jedną z wielu zalet osiedla Miasteczko Jutrzenki zlokalizowanego na warszawskich Włochach jest transport publiczny – inwestycja zlokalizowana jest kilka minut od stacji WKD Raków. Podróż pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej lub Warszawskiej Kolei Dojazdowej z dzielnicy Włochy do Śródmieścia trwa od 15 do 20 minut. Dojazd do stacji kolejowych umożliwiają linie tramwajowe i autobusowe, w odległości 390 metrów od inwestycji znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny – Warszawa Raków 01 – komentuje Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home.

Wartością dodaną do lokalizacji, na którą warto zwrócić uwagę, jest sprawny wyjazd z miasta, a zwłaszcza na obwodnicę, dzięki temu łatwiej dotrzeć do innych dzielnic, czy spokojnie wyjechać z miasta na wakacje, czy weekend. Coraz więcej osób poruszanie się po mieście rowerem, dlatego ogromną zaletą są także ścieżki rowerowe usytuowane w pobliżu interesującej nas inwestycji, najlepiej bezpośrednio połączone z całą miejską siecią. Na krótkich trasach rower jest szybszy od samochodu czy autobusu.

2. Sklepy, kawiarnie i przedszkole na wyciągnięcie ręki

Równie ważna, jak komunikacja ze strategicznymi punktami miasta jest dogodna lokalizacja sklepów, punktów usługowych i placówek edukacyjnych. Rodziny z dziećmi przy wyborze mieszkania z pewnością zwrócą uwagę na dostępność w pobliżu żłobka i przedszkola. Młodzi ludzie docenią restauracje i puby, a seniorzy bliskość sklepów i terenów spacerowych. Obawiasz się, że takie udogodnienia będą wiązały się z wyższą ceną za lokal? Nic bardziej mylnego. Deweloper Aurec Home kreuje przestrzeń do życia idealnie skrojoną na miarę singli, młodych rodziców i seniorów w dogodnych cenach.

- Każdy rodzic wie, że zaufana placówka edukacyjna z profesjonalną kadrą, zlokalizowana tuż obok miejsca zamieszkania to luksus, wygoda i oszczędność czasu. Dlatego zdecydowaliśmy się na otworzenie bezpiecznego miejsca do rozwoju dla najmłodszych lokatorów na terenie osiedla Miasteczko Jutrzenki. Rodzice będą mogli posyłać dzieci do niepublicznego przedszkola sportowo – językowego oraz prywatnego żłobka – Fair Play. Placówka będzie mieściła się na parterze jednego z budynków, który zostanie oddany do użytkowania w V etapie realizacji inwestycji – mówi Mariola Żak.

3. Czas na relaks, czyli infrastruktura sportowa w nowoczesnych osiedlach

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym lekarstwem na stres i zmęczenie jest aktywność fizyczna, a obiekty rekreacyjne są doskonałym miejscem do uprawiania sportu lub relaksu w weekend czy po ciężkim dniu w pracy. Deweloper Aurec Home analizuje potrzeby nabywców i tworzy unikalną przestrzeń mieszkalną, w której łączy trzy strefy podnoszące komfort i jakość życia: aktywność fizyczną, wypoczynek i ekologię. Lokatorzy osiedla Miasteczko Jutrzenki mają do dyspozycji prywatną strefę Aurec Active, a w niej: sale fitness i pilates oraz stacjonarną i plenerową siłownię. Chwile wytchnienia i relaksu mieszkańcy mogą złapać, odpoczywając na drewnianych leżanka wśród zieleni lub w przestrzeniach do relaksu usytuowanych na dachach budynków z widokiem na panoramę Warszawy.

-Dodatkowo nabywcy, którzy wybrali lokale z inwestycji Miasteczko Jutrzenki mieszczące się na parterze, mają do dyspozycji przestronne, zielone ogródki, co w nowoczesnym budownictwie wielorodzinnym jest ogromnym atutem oraz daje dodatkową przestrzeń do relaksu dla całej rodziny – dodaje Mariola Żak.

4. Bliska okolica i jej atrakcje

Szukając idealnego miejsca do życia, warto także zwrócić uwagę, jak wygląda bliska okolica. Odwiedzając inwestycję, dobrze jest rozejrzeć się po bliższym i nieco dalszym sąsiedztwie. Sprawdzić tereny zielone, typ zabudowy dzielnicy czy dostępność centrów rozrywki i ścieżek rowerowych. Polskie miasta dynamicznie się rozbudowują, unowocześniają i szybko się zmieniają, warto więc wiedzieć, co nas czeka w przyszłości. Gdzie szukać tego typu informacji? Wiele danych można znaleźć w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Na podstawie tego dokumentu można się zorientować, jak dana okolica będzie wyglądała za kilka-kilkanaście lat oraz jak zmieni się układ drogowy.

- Przy wyborze terenu pod inwestycję Miasteczko Jutrzenki kierowaliśmy się także planami rozbudowy infrastruktury drogowej. Dziś przez teren dzielnicy Włochy przebiegają trasy wylotowe: Al. Jerozolimskie oraz Al. Krakowska, a także obwodnice: Nowolazurowa i Południowa, które są niezaprzeczalnym udogodnieniem i wysoko ocenianym atutem przez lokatorów osiedla – uzupełnia Mariola Żak.

Charakterystyczną częścią dzielnicy Włochy jest największy w Polsce port lotniczy Warszawa-Okęcie. Osoby często podróżujące służbowo lub prywatnie zaledwie w kilkanaście minut dojadą na lotnisko. Ponadto, ze względu na obecność lotniska w okolicy na terenie dzielnicy występuje niska zabudowa: domy wielorodzinne oraz budynki biurowo-usługowe. W bliskim sąsiedztwie znajdują się centra handlowe np. Blue City, Reduta i placówki edukacyjne. Mieszkańcy w obrębie dzielnicy Włochy znajdą także liczne zielone przestrzenie tj.: Park Kombatantów, Park Staw Koziorożca, Park Stawy Cietrzewia oraz kilka zieleńców.

Powyższe kryteria z pewnością zapewnią lokatorom odpowiedni komfort mieszkania oraz przestrzeń społeczną do realizacji ambicji zawodowych i prywatnych.

Najlepsze oferty z rynku nieruchomości od Aurec Home

Na rynku nieruchomości króluje trend „live&work”, czyli mieszkanie dostosowane do komfortowego życia i pracy zdalnej. Deweloper Aurec Home do dyspozycji nabywców oddaje m.in.: mieszkania 3-pokojowe, w którym wszystkie wewnętrzne ściany można przesunąć, co daje bardzo duże możliwości aranżacyjne już na etapie budowy, w tym zaplanowanie przestrzeni do pracy nawet dla dwóch osób.

Dla inwestorów Aurec Home przygotował jako pierwszy na rynku ofertę „Dwa mieszkania w cenie jednego”. Mowa tu o zakupie mieszkania o dużym metrażu, które jest podzielone na dwa mniejsze, niezależne lokale o odpowiednim układzie i wielkości. W tego rodzaju nieruchomości zyskiem są zarówno niższe koszty początkowe, jak i większy zwrot z inwestycji. Kupując dwa odrębne, małe mieszkania, typu kawalerka lub małe „dwójki”, trzeba zapłacić razy dwa. W przypadku nieruchomości o większym metrażu, która zostanie podzielona, zyskuje się dwa niezależne lokale, za niższą kwotę w przeliczeniu na metr kwadratowy. Dzięki mniejszemu wkładowi finansowemu już na starcie kupujący oszczędza i osiąga większy zwrot z wynajmu.

Wszystkie lokale z oferty dewelopera Aurec Home można kupić w bezpiecznym systemem płatności – 20/80. Oznacza to, że przy podpisaniu umowy przedwstępnej kupujący wpłaca na konto dewelopera tylko 20 proc. wartości nieruchomości. Pozostałe 80 proc. płaci przy odbiorze kluczy. Warto sprawdzić oferty dewelopera i kupić komfortowe mieszkanie w atrakcyjnej cenie.

Aurec Home