10-07-2024

No To Naramowice - kameralne osiedle na północy Poznania

No To Naramowice - kameralne osiedle na północy Poznania
No To Naramowice to inwestycja, która ponownie połączyła inwestorów Duda Development i Grupa Verbicom z pracownią CDF Architekci. W zacisznej, zielonej dzielnicy Poznania powstanie 6 czterokondygnacyjnych budynków mieszkalnych. Generalnym wykonawcą została firma W.P.I.P. – Mardom

W harmonii z naturą i rytmem życia mieszkańców

Projektując osiedle No To Naramowice, firma Duda Development kierowała się przyświecającymi jej zawsze wartościami. Po pierwsze, inwestycja powinna harmonijnie wpisywać się w otoczenie. Po drugie, budynki należy projektować z poszanowaniem środowiska naturalnego. Po trzecie, najważniejsze są realne potrzeby i komfort mieszkańców. W ten sposób powstał plan niewysokiej zabudowy otoczonej zielenią, zlokalizowanej w pobliżu komunikacji zbiorowej.

W osiedlu powstaną 93 mieszkania o metrażu od 30 do 99 mkw. Do lokali na parterze będą przylegać ogródki, a mieszkania na wyższych kondygnacjach będą mieć balkony. Poza parkingiem podziemnym,  w osiedlu zaplanowano naziemne miejsca postojowe dla samochodów i rowerów.

Lokalizacja z dobrymi widokami

Inwestorzy zadbali o komfort przyszłych mieszkańców, stawiając na duże odległości między budynkami i zazielenienie terenu wokół nich. Zapewnią również wygodny wjazd na teren osiedla. W 2025 roku w ramach prac przy inwestycji wyremontują prowadzącą do niej ulicę Maków Polnych.

Inwestycja powstaje w północnej części Poznania, otoczona przez dzielnice Naramowice i Umultowo. Okolica wyróżnia się bliskością terenów rekreacyjnych, jak rezerwat przyrody na Żurawińcu czy malownicze lasy nad Wartą. Nieopodal znajduje się też uniwersytecki Kampus Morasko.

Budowa osiedla ruszyła z początkiem kwietnia br. Projekt wyróżnia stonowana kolorystyka i nowoczesne bryły budynków mieszkalnych. Przestrzenie wspólne na świeżym powietrzu mają zachęcić do sąsiedzkich spotkań i wypoczynku. No To Naramowice połączy otwartość na zielone otoczenie i kameralny klimat.

 

Duda Development