20-12-2023

Południe Vita w programie „Bezpieczny Kredyt 2%”

Południe Vita w programie „Bezpieczny Kredyt 2%”
Południe Vita to jedna z najbardziej przystępnych cenowo inwestycji mieszkaniowych realizowanych obecnie przez deweloperów w Trójmieście. W tym projekcie dostępnych jest jeszcze 35 mieszkań. Wszystkie spełniają wymogi rządowego programu „Bezpieczny Kredyt”, co jest o tyle ważne, że rynkowa oferta takich lokali jest tu obecnie rekordowo niska i zmniejsza się z dnia na dzień.

Osiedle powstaje przy ul. Kazimierza Wielkiego, w obrębie zielonej i spokojnej dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe. W ramach I etapu projektu w trzech budynkach o prostej, modernistycznej architekturze powstanie 111 lokali o zróżnicowanych metrażach – od 26 do nawet 101 m kw. – z balkonami, antresolami lub przestronnymi tarasami z ogródkami.

Deweloper projektu, firma Develia, zaplanowała szereg udogodnień dla mieszkańców: cichobieżne windy, komórki lokatorskie, miejsca postojowe w hali garażowej, a także miejsca postojowe naziemne. Zadbano również o przestrzeń zewnętrzną – oprócz placów zabaw dla najmłodszych i stojaków rowerowych powstaną również ogrody deszczowe tworzące idealne warunki do codziennego wypoczynku. Teren osiedla zostanie także intensywnie zadrzewiony.

- Osiedle Południe Vita spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród kupujących – od lipca, kiedy rozpoczęliśmy prace budowlane, sprzedaliśmy już blisko 70 proc. lokali. Warto podkreślić, że wszystkie pozostałe w ofercie tego osiedla mieszkania spełniają wymogi rządowego programu „Bezpieczny Kredyt 2%”. Duża popularność rozwiązania sprawia, że takie nieruchomości sprzedają się w błyskawicznym tempie – według danych portalu otodom.pl tylko ok. 1500 spośród liczącej 6000 mieszkań oferty gdańskiego rynku mieszkaniowego spełnia kryterium cenowe programu – mówi Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

– Z tej kwoty co dziesiąty lokal oferowany jest w inwestycjach Develii. Oprócz 35 mieszkań na osiedlu Południe Vita można je znaleźć także w naszych innych, trójmiejskich projektach: Ujeścisko Vita oraz Przemyska Vita (odpowiednio 24 i 62 mieszkania) oraz w II etapie Szmaragdowego Parku (6 lokali) – dodaje Tomasz Kaleta.

Lokalizacja Południe Vita charakteryzuje się rozbudowaną siecią połączeń drogowych i komunikacyjnych. Przebiegająca nieopodal południowa obwodnica Gdańska pozwala sprawnie dotrzeć do innych rejonów Trójmiasta, na bałtyckie plaże oraz w kierunku drogi ekspresowej S7. Wygodną alternatywą dla samochodu może być komunikacja miejska – najbliższe przystanki autobusowe znajdują się w odległości zaledwie kilkuminutowego spaceru. Tuż obok planowany jest także nowy odcinek Pomorskiej Kolei Metropolitarnej, która umożliwi mieszkańcom szybszy dojazd do pracy czy szkoły.

Kolejną zaletą osiedla jest rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa. W pobliżu funkcjonują szkoły, przedszkola, przychodnie, sklepy (Lidl, Żabka, Stokrotka) i restauracje. W sąsiedztwie nie brakuje atrakcyjnych terenów zielonych i rekreacyjnych, takich jak Park Oruński, Park Ferberów czy Gaj Ojców.

Develia