03-07-2023

ROBYG – osiedle Jutrzenki 92 z pozwoleniem na budowę

ROBYG – osiedle Jutrzenki 92 z pozwoleniem na budowę
Inwestycja w warszawskich Włochach z 89 lokalami w ofercie

Grupa ROBYG otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę inwestycji w warszawskich Włochach – przy ul. Jutrzenki 92. W ofercie jest 89 mieszkań 1,2,3 i 4-pokojowych. funkcjonalnych i łatwych w aranżacji, w wysokim standardzie, z podziemnymi garażami. Każde mieszkanie będzie miało własny ogródek lub balkon. Do wszystkich lokali zostanie doprowadzona instalacja światłowodowa, wszystkie zostaną też wyposażone bez dodatkowych opłat w system Smart House by Keemple. Na osiedlu przewidziana jest stacja ładowania aut elektrycznych, istnieje też możliwość instalacji indywidualnej ładowarki bezpośrednio przy miejscu postojowym.

Osiedle Jutrzenki 92 powstaje na terenie Włoch – dzielnicy słynącej z niskiej, willowej zabudowy oraz licznych terenów zielonych i rekreacyjnych. Rodziny przyciąga tu duża liczba placów zabaw oraz łatwy dostęp do żłobków, przedszkoli i szkół, natomiast ludzi młodych miejsca pracy w okolicznych przedsiębiorstwach i korporacjach. To oraz doskonała komunikacja – gwarantująca szybki dojazd do centrum – sprawia, że coraz więcej osób wybiera Włochy na swoje miejsce do życia.

„Sytuacja na rynku nieruchomości mieszkaniowych jest wyjątkowa – mamy z jednej strony bardzo duży popyt ze strony obywateli Ukrainy, ale także wielu klientów z Polski, którzy chcą kupić mieszkanie i czekają na możliwości finansowania. Z drugiej strony podaż zmniejszają wciąż zbyt wolne procedury administracyjne. Widać jednak, że od początku 2023 roku sytuacja na rynku kredytów hipotecznych poprawia się – co potwierdzają dane BIK (Biura Informacji Kredytowej). Notuje się coraz więcej wniosków kredytowych w porównaniu do grudnia 2022 roku i można zakładać, że trend ten będzie nadal pozytywny w kolejnych miesiącach. W większości banków wzrosła zdolność kredytowa klientów, co pozwala im na bardziej elastyczne decyzje odnośnie zakupu mieszkania. Dlatego wyraźnie widać rosnące zainteresowanie klientów. Wyniki sprzedażowe w pierwszym kwartale 2023 roku są bardzo obiecujące. Widzimy początek pozytywnego trendu na rynku nieruchomości mieszkaniowych, co powinno zostać wzmocnione dzięki rządowym programom oraz coraz lepszej dostępności kredytów. Obecnie prawie 70% klientów kupuje mieszkania za gotówkę, ale i tak popyt jest znaczący. Z pewnością programy rządowe będą ważnym wsparciem dla Polaków i ułatwią im inwestycję we własne lokum. Osiedle Jutrzenki to doskonała lokalizacja i wysoki standard w niskiej zabudowie. W niedalekim sąsiedztwie osiedla Jutrzenki 92 znajdują się aż trzy centra rozrywkowo-handlowe: Galeria Mokotów, Reduta oraz Blue City. Dostępne są tam sklepy, punkty usługowe, kina, siłownie, restauracje serwujące kuchnie z różnych stron świata oraz liczne kawiarnie. To idealne miejsce, nie tylko na udane zakupy, ale również na spotkania towarzyskie. W pobliżu znajduje się także ogromny Park Szczęśliwicki oraz Górka Szczęśliwicka, gdzie można szusować na nartach”mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Grupie ROBYG.

Zlokalizowane nieopodal osiedla Jutrzenki 92 centra biurowe i biznesowe pozwolą zaoszczędzić czas na dojazd do pracy i sprawią, że mieszkanie będzie równocześnie świetną inwestycją i lokatą kapitału. Linie autobusowe oraz pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej zagwarantują sprawną komunikację z każdą częścią Warszawy. Największym atutem jest kolej miejska, którą do centrum można dotrzeć w ciągu 15 minut. Dużym udogodnieniem dla kierowców będą obwodnice, ułatwiające zarówno wyjazd z Warszawy, jak i dojazd na pobliskie lotnisko im. Fryderyka Chopina. Wystarczy 10 minut, aby dotrzeć do największego w Warszawie skupiska biurowców – będących siedzibą wielu przedsiębiorstw i korporacji. W pobliskim Ośrodkach Sportu oraz rewitalizowanym Forcie Włochy można nie tylko skorzystać z siłowni i basenu, ale również zagrać w tenisa, squasha, kręgle czy bilard. Do spacerów i rekreacji zachęcają liczne parki, place zabaw i stawy z pomostami dla wędkarzy – najpiękniejsze z nich to Park Kombatantów i Park ze Stawami Cietrzewia. Tylko 10 min dzieli inwestycję od centrum biznesowego na Służewcu.

Robyg