31-05-2023

RONSON Development angażuje się w Ursusie

RONSON Development angażuje się w Ursusie
RONSON Development, w odpowiedzi na zaproszenie władz dzielnicy Ursus oraz aktywnej lokalnie społeczności tureckiej, którą reprezentuje Fundacja Dunaj Instytut Dialogu, włączy się do dorocznej akcji sprzątania dzielnicy. Deweloper wynajął w tym celu specjalny kontener, a wspólna akcja sprzątania okolicy, do której zaproszeni są także mieszkańcy, odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 4 czerwca, w godzinach 10:00-12:00. Miejsce zbiórki uczestników zaplanowano na rogu ulic Gierdziejewskiego i Taylora w Ursusie.

– Często podkreślamy, że celem naszej pracy jest nie tylko zbudowanie osiedla mieszkaniowego, ale też tkanki dzielnicy, w której ono powstaje. Utożsamiamy się z miejscami, które tworzymy, szczególnie, gdy konkretna inwestycja ma charakter wieloetapowy, a tak jest w przypadku Ursusa Centralnego – mówi Karolina Bronszewska, członek Zarządu, Dyrektor Marketingu i Innowacji RONSON Development. I podkreśla – Nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości, by zaangażować się w zainicjowaną przez Fundację Dunaj Instytut Dialogu akcję sprzątania Ursusa. Razem z mieszkańcami będziemy sprzątać okolicę. Zawsze to mówimy – zależy nam na komfortowym, wygodnym i po prostu przyjemnym życiu mieszkańców naszych osiedli.

Bogdan Olesiński, burmistrz Ursusa podkreśla, że wspólne akcje sprzątania są jednocześnie lekcją poszanowania środowiska. – Naszym celem jest propagowanie wiedzy o ochronie środowiska, segregacji odpadów, a także o tym, jak nasze zachowania wpływają na otaczającą nas przestrzeń. Wspieramy inicjatywy naszych mieszkańców, szczególnie te o charakterze proekologicznym. Zainicjowana akcja wspólnego sprzątania ma duży walor edukacyjny, a także społeczny. Mam nadzieję, że przyłączy się do nas wiele osób – mówi.

Mustafa Aydoğdu, przedstawiciel mniejszości tureckiej, Koordynator ds. Public Relations z Dunaj Instytutu Dialogu dodaje, że największą wartość ma wspólna praca. – Ważny jest walor integracyjny, poczucie, że możemy zrobić coś razem dla naszego wspólnego dobra. Dzielnicy, okolicy, która stała się naszym domem.

 

Akcja sprzątania Ursusa

Niedziela, 4 czerwca 2023

Godzina 10:00-12:00

Zbiórka na rogu ulic Gierdziejewskiego i Taylora

 

Uczestnicy akcji sprzątania Ursusa mogą liczyć na niezbędny sprzęt – worki i rękawice. Zaplanowano także poczęstunek.

 

Ronson Development