11-07-2023

Ruszyła budowa VI etapu osiedla Ceglana Park od Develii

Ruszyła budowa VI etapu osiedla Ceglana Park od Develii
Develia rozpoczęła realizację VI etapu katowickiej inwestycji Ceglana Park na zielonym Brynowie. W jego ramach powstaną 162 mieszkania – od kawalerek po przestronne, dwupoziomowe apartamenty z antresolami. Osiedle wyróżnia ekologiczny charakter – ponad połowę powierzchni zajmują tereny zielone, a mieszkańcy mają do dyspozycji m.in. tężnię solankową.

Generalnym wykonawcą VI etapu Ceglana Park jest firma Alstal. Planowany termin przekazania mieszkań nabywcom to I kwartał 2025 roku. Ceny zaczynają się już od 8 650 zł za metr kwadratowy.

Podobnie jak we wcześniejszych budynkach deweloper zadbał o szeroki wybór funkcjonalnych mieszkań z tarasami, balkonami oraz ogródkami – od 32-metrowych kawalerek po dwupoziomowe apartamenty z antresolami w powierzchni około 130 m kw.

W projekcie uwzględniono podziemną halę garażową, komórki lokatorskie na piętrach oraz schowki i pomieszczenia na rowery. Do dyspozycji mieszkańców zamontowane zostaną stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

- Fakt, że rozpoczynamy budowę VI etapu Ceglana Park, dowodzi popularności, jaką cieszy się ta inwestycja wśród mieszkańców Katowic i nie tylko. Oryginalny, „zielony projekt”, bliskość publicznych parków, bogata oferta dzielnicy, doskonała komunikacja – wszystko to sprawia, że mieszkania na naszym osiedlu szybko znajdują nabywców. Od końca maja, kiedy rozpoczęła się przedsprzedaż, podpisaliśmy umowy rezerwacyjne na 30 proc. lokali – mówi Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży Develia S.A.

Ceglana Park to jedna z najbardziej prestiżowych i unikalnych inwestycji mieszkaniowych realizowanych obecnie na terenie konurbacji górnośląskiej. Osiedle, zaprojektowane przez znanego katowickiego architekta Wojciecha Wojciechowskiego, powstaje w myśl idei zrównoważonego rozwoju. Przy wykańczaniu budynków używane są ekologiczne materiały i rozwiązania ograniczające wpływ konstrukcji na środowisko. Główną oś komunikacyjną utworzy aleja parkowa, na końcu której zaplanowano malowniczy staw z pomostem. Nie zabraknie też mniejszych alejek spacerowych z nawierzchniami antysmogowymi czy placów zabaw dla najmłodszych. Mieszkańcy Ceglana Park będą mogli korzystać także z unikalnego udogodnienia - tężni solankowej. Na terenie zadbano również o ograniczenie ruchu kołowego.

Osiedle wyróżnia doskonała lokalizacja na zielonym Brynowie. W odległości zaledwie kilku minut spacerem znajdują się dwa publiczne parki: Katowicki Park Leśny oraz Park Kościuszki. Miłośnicy aktywnego trybu życia docenią sąsiedztwo kompleksu sportowego katowickiego AWF. Dzielnica cieszy się popularnością wśród nabywców mieszkań także ze względu na bogatą infrastrukturę lokalną - w okolicy nie brakuje sklepów, punktów usługowych, szkół, przedszkoli oraz placówek ochrony zdrowia.

Kolejną zaletą Ceglana Park jest rozbudowana sieć komunikacyjna. Do centrum miasta są zaledwie 2 kilometry, które można pokonać za pomocą licznych linii tramwajowych i autobusowych. Dobry dojazd do innych rejonów konurbacji górnośląskiej zapewniają nieodległe arterie drogowe, takie jak autostrada A4. Aby jeszcze bardziej usprawnić komunikację w okolicy, Develia wybudowała dwa ronda - na skrzyżowaniu ulic Ceglana i Wita Stwosza oraz przy ulicy Meteorologów wraz z dodatkowym oświetleniem przejść dla pieszych i pobliskich ścieżek rowerowych.

– Nasze projekty mieszkaniowe staramy się realizować w taki sposób, aby były dobrze wkomponowane w istniejącą tkankę miejską. Jednym z elementów tej strategii jest rozbudowa lokalnej infrastruktury drogowej, którą przeprowadzamy w porozumieniu z władzami miejskimi. W przypadku projektu Ceglana Park tym wkładem są dwa ronda, które usprawniły komunikację dla wszystkich mieszkańców Brynowa – komentuje Mariusz Poławski, wiceprezes firmy Develia S.A.

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 43 osiedla, składające się w sumie ze 122 etapów inwestycyjnych – to ponad 16,7 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 912 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

 

Develia