09-05-2023

Ruszyła budowa VIII etapu inwestycji Grzegórzecka 77

Ruszyła budowa VIII etapu inwestycji Grzegórzecka 77
Develia rozpoczęła realizację ósmego, ostatniego etapu krakowskiej inwestycji Grzegórzecka 77, w ramach której powstanie 80 mieszkań o atrakcyjnych rozkładach i szerokiej gamie metraży. Termin zakończenia budowy planowany jest na koniec września 2024 r. Funkcję generalnego wykonawcy powierzono firmie Expres Konkurent.

– Grzegórzecka 77 to nasza bardzo popularna inwestycja, ciesząca się dużym zainteresowaniem klientów. W ramach VIII etapu, którego przedsprzedaż rozpoczęła się w kwietniu br. zawarliśmy umowy rezerwacyjne obejmujące już kilkanaście procent oferowanych mieszkań. Z kolei w realizowanym VII etapie sprzedaliśmy ponad 60 procent lokali. W naszym krakowskim projekcie klienci doceniają funkcjonalne rozkłady, dodatkowe udogodnienia oraz bardzo atrakcyjną lokalizację w zielonej części Grzegórzek – komentuje Tomasz Kaleta, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Develia S.A.

Realizację VIII etapu w ramach usług generalnego wykonawstwa powierzono firmie Expres Konkurent. Oddanie do użytkowania gotowych mieszkań planowane jest na koniec III kwartału 2024 r. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia SARAN Architekci.

W VIII etapie zaplanowano dwa budynki, w których łącznie powstanie 80 mieszkań. W ofercie znajdują się zarówno kompaktowe, dwupokojowe lokale o powierzchni 44 m kw., jak i przestronne, blisko 150-metrowe apartamenty. Ceny w nowych budynkach zaczynają się już od 16 tys. zł za m kw.

Z myślą o wygodnym parkowaniu samochodów w podziemiach budynków zaprojektowano dwa garaże w systemie platform parkingowych. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych i bezpiecznych konstrukcji o wysokości do 2 metrów w halach powstanie łącznie 88 miejsc postojowych. Na terenie inwestycji wyznaczono ponadto trzy miejsca zewnętrzne dla osób z niepełnosprawnościami (osiedle będzie dostosowane do ich potrzeb) oraz dwa miejsca przystosowane do ładowania samochodów elektrycznych. Przestrzenie wspólne na osiedlu urozmaicają alejki spacerowe, ściana wodna i plac zabaw. Deweloper zadba również o roślinność – zewnętrzny dziedziniec zostanie obsadzony zróżnicowaną paletą ozdobnych roślin.

Grzegórzki to jedna z najbardziej pożądanych przez krakowian lokalizacji mieszkaniowych – mimo centralnego położenia dzielnicy udało się zachować spokojny, zielony charakter. Zgodnie z ideą „miasta 15-minutowego” mieszkańcy Grzegórzeckiej 77 będą mogli zaspokoić większość codziennych potrzeb bez korzystania z auta. W okolicy znajduje się wiele sklepów, galerii handlowych (Galeria Kazimierz, C.H. M1 i Galeria Krakowska), punktów usługowych, placówek medycznych i uczelni wyższych. W bezpośrednim sąsiedztwie dostępne są cztery żłobki, dwa przedszkola, szkoła podstawowa i publiczny, nowoczesny plac zabaw. Duży atutem jest także bliskość Starego Miasta i Kazimierza – odległość do Rynku Głównego to zaledwie 2 km, którą można pokonać w trakcie kilkunastominutowego spaceru. Natomiast Bulwary Wiślane dzieli zaledwie 230-metrowy dystans od Grzegórzeckiej 77. W pobliżu osiedla powstaje także Park Grzegórzecki, który będzie idealnym miejscem na sąsiedzkie pikniki.

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 41 osiedli, składających się w sumie ze 119 etapów inwestycyjnych – to ponad 16,5 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 860 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Develia