19-05-2023

Wiktoria II króluje na rynku energooszczędnych i ekologicznych domów

Wiktoria II króluje na rynku energooszczędnych i ekologicznych domów
Zaletą domu Wiktoria II jest to, że mieszkając w nim płaci się niskie rachunki za energię, podgrzewanie wody, ogrzanie lub schłodzenie powietrza wewnątrz. Jeśli zamontujemy panele fotowoltaiczne, to staje się praktycznie bezkosztowy, a dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów przyjazny dla środowiska, zdrowy dla mieszkańców.

Od kilku lat deweloper J.W. Construction buduje w osiedlu Villa Campina, niedaleko Warszawy, kolejne domy na sprzedaż. Na początku były to domy w technologii tradycyjnej, a od 2019 roku realizuje pionierski projekt inspirowany naturą i ekologią. Domy w technologii prefabrykacji drewnianej, prawie gotowe, przyjeżdżają z należącej do dewelopera fabryki. Do tej pory postawił pięćdziesiąt praktycznie pasywnych energetycznie, zeroemisyjnych zdrowych domów w technologii modułowej, a kolejne dwadzieścia będzie prawdziwym hitem pod względem ekonomicznym.

Zużycie prądu jest w domu Wiktoria II znacznie mniejsze niż w domach ogrzewanych standardowo, a koszty użytkowania nieporównywalnie niższe, m.in. dzięki pompom ciepła i niskim współczynnikom przenikania ciepła, które udaje się uzyskać dzięki technologii produkcji domu i materiałom z jakich jest budowany. To kluczowy czynnik pozwalający na oszczędne gospodarowanie energią elektryczną. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją zapewnia dostęp świeżego i przefiltrowanego powietrza bez utraty ciepła. Dom jest przygotowany do montażu instalacji systemu fotowoltaicznego, który umożliwia wytwarzanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego i praktycznie do zera ogranicza rachunki za prąd. To oznacza również niezależność energetyczną.

Dom o powierzchni 137 m kw., z tarasem i ponad 300 metrową działką oraz garażem, kosztuje tyle samo co mieszkanie na Żoliborzu czy Mokotowie, a jednak miesięcznie koszty utrzymania są nieporównywalnie niższe.

- Czy nasze obietnice co do energooszczędności domów są spełnione? Tak, potwierdzają to mieszkańcy domów, które oddaliśmy do użytku w ubiegłym roku. W okresie zimowym ogrzewanie, ciepła woda i prąd kosztowały jedynie 70 zł miesięcznie - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A. - a więc w porównaniu do kosztów użytkowania mieszkania, dom Wiktoria II można nazwać bezkosztowym.

Postawiliśmy na ekologię przewidując, że ten trend wkrótce stanie się koniecznością, a budownictwo energooszczędne jest jeszcze bardziej na czasie. Teraz okazuje się, że comiesięczne niskie rachunki za prąd, które są możliwe dzięki OZE i skandynawskim rozwiązaniom, stały się czynnikiem, który jest dla klientów ważniejszy niż cena domu. Jednocześnie podkreślają oni, że komfort życia jest o wiele lepszy niż w mieszkaniu.

Osiedle Villa Campina powstaje w Ożarowie Mazowieckim, jest znakomicie skomunikowane z Warszawą, odległość od ścisłego centrum to zaledwie 17 km. Jest bezpieczne dla dzieci, ogrodzone i strzeżone przez całą dobę. W roku szkolnym przejeżdża tędy gimbus. W pobliżu są żłobki, przedszkola, szkoły… ścieżki rowerowe, basen, stadnina koni i Puszcza Kampinoska.

J.W.Construction Holding