10-07-2024

Wystartowała budowa III etapu osiedla Via Flora w Gdańsku realizowanego przez Develię

Wystartowała budowa III etapu osiedla Via Flora w Gdańsku realizowanego przez Develię
Develia rozpoczęła budowę 85 mieszkań w III etapie inwestycji Via Flora zlokalizowanej w zielonej dzielnicy Gdańska - Chełmie. W jego ramach powstaną dwa budynki o ele-ganckiej, ponadczasowej architekturze. Generalnym wykonawcą jest Develia Con-struction.

W ramach III etapu osiedla Via Flora w Gdańsku powstaną dwa 4-piętrowe budynki, w których znajdzie się 85 mieszkań o powierzchni od 30 do 75 mkw. W zależności od kondygnacji do każdego lokalu mieszkalnego będą przylegały przeszklone balkony lub tarasy z zielonymi ogródkami. W inwestycji zaplanowano garaż podziemny i naziemne miejsca postojowe. Deweloper zadba też o stację do ładowania pojazdów elektrycznych.

Przestrzenie wspólne pomiędzy budynkami urozmaicą alejki spacerowe, plac zabaw, plenerowa siłownia i zróżnicowane elementy małej architektury. Miłośnicy dwóch kółek będą mieli do dyspozycji pomieszczenia na jednoślady, wiaty postojowe i parkingi dla rowerów. Ponadto na terenie osiedla powstaną ogrody deszczowe z ozdobną roślinnością.

- Via Flora wpisuje się w naszą wizję nowoczesnego, przyjaznego mieszkańcom osiedla. Wyróżnia się elegancką architekturą i atrakcyjnym projektem części wspólnych. Jego niewątpliwymi atutami są też lokalizacja, będąca kompromisem między zieloną okolicą i dobrą komunikacją z innymi częściami miasta, oraz widoki na zieleń z okien większości mieszkań dzięki urozmaiconej rzeźbie terenu. Wierzymy, że wszystkie walory projektu sprawią, że Via Flora będzie idealnym miejscem do życia - mówi Dominika Skiba, dyrektor regionalny ds. przygotowania i realizacji inwestycji w Develii.

Lokalizacja inwestycji Via Flora zapewnia nie tylko bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych, ale również dobrą komunikację z innymi dzielnicami Trójmiasta - zarówno samochodem, jak i transportem miejskim. W zasięgu kilkunastominutowego spaceru znajduje się Park Oruński - trzeci pod względem wielkości w Gdańsku. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu docenią również bliskość Kozaczej Góry, Gaju Ojców nad zbiornikiem „Augustowska” czy zielonych łąk Jaru Wilanowska. Co równie ważne w najbliższym sąsiedztwie osiedla znajdują się liczne punkty usługowe, placówki ochrony zdrowia, szkoły oraz przedszkola. Projekt Via Flora zlokalizowany jest niespełna 5 km od gdańskiej starówki.

W ofercie osiedla dostępnych jest jeszcze 76 mieszkań w cenach zaczynających się od 11 099 zł za mkw. Przyszli właściciele będą mogli odebrać klucze do swoich mieszkań w IV kwartale 2025 r.

Develia