03-06-2024

Wystartowała przedsprzedaż V etapu osiedla City Vibe w Krakowie

Wystartowała przedsprzedaż V etapu osiedla City Vibe w Krakowie
Develia rozpoczęła sprzedaż V etapu osiedla City Vibe, które powstaje na krakowskim Płaszowie przy ulicy Myśliwskiej. W jego ramach powstanie 250 mieszkań i 4 lokale usługowe. Budowa już się rozpoczęła, a jej ukończenie przewidziane jest na IV kwartał 2025 roku. Rolę generalnego wykonawcy powierzono firmie ERBUD.

Nabywcy mają do wyboru szeroką gamę rozkładów i metraży – od 30 do 85 metrów kwadratowych. Do każdego lokalu przypisany jest balkon, loggia lub zielony ogródek. Samochody będzie można parkować w podziemnych halach garażowych z komórkami lokatorskimi oraz na naziemnych miejscach postojowych. Inwestycja przystosowana będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Nowy etap City Vibe to kolejny element naszej ekspansji w Krakowie. Pod koniec ubiegłego roku oferta deweloperska w tym mieście była najniższa od 15 lat, co przekładało się na szybko rosnące ceny. Według agencji JLL w grudniu 2023 r. w Krakowie do kupienia było zaledwie 4,5 tysiąca mieszkań, które - gdyby deweloperzy przestali wprowadzać nowe projekty - wyprzedałyby się w zaledwie 2 miesiące. Dlatego w pierwszych miesiącach bieżącego roku zwiększyliśmy podaż, wprowadzając I etap nowej inwestycji Centralna Vita z 376 lokalami. Wraz z innymi projektami w krakowskiej ofercie znajduje się obecnie 750 mieszkań komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

Jedną z największych zalet City Vibe jest atrakcyjne zaaranżowanie przestrzeni zewnętrznych osiedla. Powierzchnie między budynkami zostaną wyłączone z ruchu kołowego i obsadzone ozdobną roślinnością oraz nasadzeniami drzew. Mieszkańcy będą mogli korzystać m.in. z siłowni plenerowej, boiska do siatkówki oraz stołów do ping-ponga. Nie zabraknie również stojaków na rowery. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu uatrakcyjni strefa parkowa, reprezentacyjny plac z podświetlaną fontanną, a także oczko wodne z pomostem. Dla najmłodszych przygotowane zostaną place zabaw i miejsca kreatywne.

Bardzo cenimy sobie współpracę z Develią, czego potwierdzeniem jest seria zrealizowanych już lub trwających budów dla tego dewelopera. To wieloletnie partnerstwo. W przypadku krakowskiego City Vibe cieszy nas ekologiczny charakter inwestycji - bujna roślinność czy nasadzenia drzew - co jest szczególnie bliskie naszym wartościom mówi Jacek Leczkowski, wiceprezes ERBUD.

Płaszów, będący częścią dzielnicy Podgórze, łączy w sobie bliskość ścisłego centrum Krakowa oraz dostęp do rozległych terenów zielonych i rekreacyjnych. Tylko krótki spacer dzieli inwestycję od zielonych nabrzeży Wisły. W bliskim sąsiedztwie znajduje się szkoła, przedszkole, nowy skate park oraz galerie handlowe. W ciągu kilku minut jazdy samochodem można dostać się do Galerii Bonarka, Galerii Kazimierz oraz centrum M1. W przyszłości w pobliżu City Vibe ma powstać Całoroczne Centrum Sportów Zimowych – publiczny zespół lodowisk, pływalni i sal gimnastycznych.

Za projekt architektoniczny V etapu City Vide odpowiada pracownia B2 Studio.. Ceny zaczynają się już od 11 899 zł za metr kwadratowy.

Develia